5
12' Nestor Gordillo
21' Filip Kendzia
22' Nestor Gordillo
105+2' Mateusz Gawlik (k.)
118' Mateusz Gawlik (k.)
41' Jordi Sanchez
54' Jordi Sanchez
90+2' Marek Hanousek (k.)
108' Marek Hanousek
120+2' Łukasz Zjawiński
PO MECZU Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na kolejną relację LIVE, w niedzielę jesteśmy w Poznaniu.
KARNE Nie myli się zawodnik KKS. II-ligowcy eliminują Widzew z Pucharu Polski, wygrywając w karnych 4:3!
KARNE Jeśli Gawlik po raz trzeci dziś wykorzysta karnego, Widzew odpadnie z rozgrywek.
KARNE Ostatni w Widzewie Kreuzriegler pokonuje Krakowiaka! 3:3!
KARNE Łuszkiewicz nie zmarnował szansy! 3:2 dla KKS!
KARNE Żyro chciał podciąć piłkę i także trafia w poprzeczkę! Nadal 2:2 i czwartą serię kończy KKS.
KARNE Kamiński doprowadza do remisu! 2:2
KARNE Zjawiński obija poprzeczkę! Wciąż 2:1 dla Widzewa.
KARNE Lipkowski pokonuje Ravasa! 2:1 dla Widzewa.
KARNE Letniowski w środek bramki! 2:0!
KARNE Borecki odpowiada strzałem nad bramką!
KARNE Trafia pewnie Czech! 1:0 dla Widzewa!
KARNE Pierwsi łodzianie. Gotowy już Hanousek.
KARNE Jedenastki strzelane będą w sąsiedztwie sektora z kibicami Widzewa.
KARNE Trwa mobilizacja w obu ekipach i za chwilę rzuty karne!
120+3 120 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia. Po szalonym meczu i dziesięciu golach czekają nas rzuty karne!
120+3 Wrzutka Milosa, ale akcję przerywa gwizdek arbitra. Zacznie Krakowiak.
120+2 Hokej w Kaliszu!
120+2 Strzelcem gola w zamieszaniu pod bramką KKS Łukasz Zjawiński!
120+2 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 5:5!!!!!!!!!
120+1 Interwencja obrońców, teraz Widzew ma korner.
120+1 Aut na wysokości pola karnego KKS.
120 Cztery minuty dodaje sędzia. Nadzieja umiera ostatnia...
120 Krakowiak nie spieszy się z wybiciem piłki.
119 Zagranie na Nunesa, ten sięga piłkę, ale nie zdołał zgrać jej przed bramkę.
118 Widzewiakom zostało kilka minut, coś Szczech pewnie dorzuci, bo przerw nie brakowało.
118 I znowu celnie. Trzeba przyznać, że pięknie to uderzył...
117 Znowu Gawlik.
116 I mamy jedenastkę! Coś niebywałego!
115 Najprawdopodobniej sprawdzane jest wejście Nunesa, co skutkować może kolejnym karnym dla KKS!
114 Mamy dziwną sytuację, nieoczekiwanie Szczech biegnie do monitora!
113 Letniowski przesadził w starciu z Wilczyńskim.
112 Letniowski mocno, ale niecelnie.
111 Widzew naciera, wrzutka Milosa ląduje na głowie obrońcy z Kalisza.
109 Z tych emocji aż zegar dorzucił nam 10 minut do czasu, ale sytuacja już opanowana ;-)
108 Wrzutka Letniowskiego zakończyła się strzałem głową, odbitą przez Krakowiaka piłkę przejął Szota, zagrał przed bramkę, a do siatki wepchnął ją Hanousek! 4:4!
108 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Hanousek!
108 Będzie kolejny z przeciwnego narożnika boiska.
107 Rzut rożny dla RTS.
107 Głaz przywitał się z kibicami przewinieniem na kartkę.
106 Głaz zastąpił Zawistowskiego.
108 Krótka przerwa i zmiana stron.
107 Niestety, stoper pewnie pokonuje Ravasa i 4:3 dla KKS tuż przed końcem pierwszej części dogrywki.
107 Szykuje się Gawlik.
106 Letniowski fauluje Zawistowskiego w polu karnym! Co za techniczny błąd Julka!
105 Minuta ekstra od sędziego.
105 Milos z kartką.
104 Od początku dogrywki aktywniej atakują goście, ale czwartego gola brak.
103 Sanchez na pozycji spalonej.
.
99 Jest główka Kendzi, jest też na miejscu Ravas.
99 Rzut wolny dla gospodarzy. Szansa na wrzutkę w pole karne RTS.
99 Bardzo długo trwa wprowadzanie piłki do gry przez KKS.
97 Letniowski strzelił głową, lecz trochę niechlujnie i zdążył z interwencją Krakowiak.
96 Kun sam na sam z Krakowiakiem i przegrywa to starcie!
96 Napędził akcję Letniowski, ale po dobrym podaniu do Nunesa ten drugi stracił.
94 Spalił jeden z łodzian przy tym rzucie wolnym.
94 A teraz Sanchez na połowie rywala.
93 Żyro faulowany na swojej połowie.
93 Świetna wrzutka Milosa na Zjawińskiego, ale główka w środek bramki ułatwia Krakowiakowi robotę.
93 Letniowski wrzuca, piąstkuje Krakowiak.
92 Zjawiński uzyskał rzut rożny.
91 Strzelał Borecki, ale i tak był na spalonym.
91 Zaczęło się dodatkowe 30 minut.
90+6 Koniec regulaminowego czasu gry! Mamy dogrywkę!
90+4 W odpowiedzi nieznacznie pudłuje Letniowski.
90+4 Strącenie piłki w światło bramki Ravasa po wyrzucie z autu, lecz Słowak znów pewnie chwyta piłkę.
90+3 Akcja przeniosła się w pole karne łodzian, ale piłkę wyłapał Ravas.
90+2 Pachnie dogrywką w Kaliszu.
90+2 GOOOOOOOOOOOOOOOL! Czech trafia na 3:3!
90+1 Strzelać będzie Hanousek.
90 Krakowiak protestuje, trochę ten karny nam się przeciągnie.
90 Cztery minuty doliczone do meczu.
90 A więc już definitywnie i ostatecznie - karny dla Widzewa!
89 Cały czas arbiter zerka na ekran.
89 Nerwowo na obu ławkach, każdy liczy na korzystny werdykt dla swojej drużyny.
88 A jednak Szczech będzie sam jeszcze oglądał to na video. Czekamy!
87 Jest decyzja o braku rzutu karnego dla RTS.
86 Hiszpan wstał o własnych siłach, Krakowiakowi pomagają medycy.
86 Zderzenie Krakowiaka z Sanchezem. Widzew domaga się karnego, sędzia czeka na sygnał z wozu VAR.
85 Wpadł w pole karne Kun, ale piłka zaplątała mu się gdzieś pod nogami w tym dryblingu.
84 Urwał się lewą stroną Borecki. Zatrzymany twardo, choć bez faulu.
84 A na trybunach "Brondby", czyli pieśń, która strzeliła niejedną bramkę.
83 Doskoczył do futbolówki Zjawiński, ale nie trafił w bramkę.
83 Kolejny atak Widzewa i kolejny róg.
82 Zmęczony Gordillo zastąpiony przez Zmorzyńskiego.
81 Świetna klepka Letniowskiego z Milosem, ten pierwszy zagrał jeszcze prostopadle do Sancheza, a Hiszpan przymierzył w górny róg. Niestety, niecelnie!
80 Głośna "Sevilla" w sektorach łodzian.
79 Szota faulowany przy swoim polu karnym. Kartka za to wejście dla Wilczyńskiego.
78 Pociągnął z piłką dobre kilkadziesiąt metrów Kun, ładnie przeniósł piłkę na prawo, ale centra Milosa nie zakończona strzałem. Próbował za to z dystansu Hanousek, ale mocno chybił.
77 Żółtą kartką ukarany Kun za faul na środku boiska.
76 Wypuszczony Sanchez, ale właściwa decyzja Krakowiaka o wyjściu z bramki kończy akcję.
75 Ostatnia zmiana w RTS - Zjawiński za Sypka. Przechodzimy na grę dwójką środkowych napastników.
74 Rzut rożny po dośrodkowaniu Milosa.
73 Niecałe 20 minut mają łodzianie na doprowadzenie do remisu.
73 Spiker poinformował, że mecz ogląda na żywo 6232 widzów.
72 Letniowski uderzył zza pola karnego, ale celownik nie był dobrze ustawiony.
71 16 rac zapłonęło w młynie KKS. Są też stroboskopy.
71 Wilczyński i Kamiński wchodzą do gry. Zmieniają Koczego i Giela.
.
69 Ładna akcja Sancheza, który szukał partnerów na 7. metrze. Zabrakło niewiele.
68 Ostre wejście w Sypka, ale chyba jednak na granicy faulu. Sędzia nie użył gwizdka.
67 Mała oprawa po stronie sympatyków z Kalisza. Nie czas żałować gardeł - napisali na transparencie. Jest też sektorówka "W Kaliszu tylko KKS" i flagi na kijach.
66 Groźna wrzutka, ale radzi sobie łódzka obrona. Z kontrą ruszył Sanchez, ale nie udało się wejść w pole karne.
66 KKS wywalczył rzut rożny.
65 "Łódzki Widzew i Ruch Chorzów" oraz "Derby dla Chorzowa" - skandują fani przed jutrzejszym meczem Ruch - Górnik.
63 Kun zastępuje Danielaka, a Milos Normanna.
63 Kibice RTS dziś w topowej formie.
62 Trzeci raz Karol i ponownie rzut rożny.
62 Raz jeszcze Danielak w pole karne i mamy róg!
61 Danielak wrzuca na głowę obrońcy KKS.
60 Kreuzriegler zagrywa do Sypka na 15. metr, ale tren nie opanował piłki. Po chwili centrostrzał Nunesa spada na górną siatkę.
59 Giel znów w roli głównej, lecz wysoko nad bramką.
58 Przebudzili się gospodarze, niewiele zabrakło, by Giel stanął oko w oko z Ravasem. Poradził sobie z nim jednak Kreuzriegler.
56 Hanousek głową w pole karne do Sancheza, lecz napastnik nie opanował piłki.
55 Łodzianie chcą od razu iść po trzeciego gola, ale tym razem Krakowiak lepszy.
54 Szczęśliwie piłka trafiła do Hiszpana, a ten uderzył precyzyjnie przy prawym słupku i mamy wynik 2:3.
54 GOOOOOL! Sanchez z dubletem, łapiemy kontakt!
53 Letniowski położył w polu karnym ręce na Koczym, ale to było za mało na odgwizdanie rzutu karnego.
51 Doszedł do piłki Kreuzriegler, ale chybił.
51 Kolejna świetna szansa. Znakomicie podał do Nunesa Letniowski, ale Portugalczyk prawą nogą obok bramki. Będzie jeszcze róg.
50 Wymarzona okazja przed Sypkiem, który znalazł się sam na sam z Krakowiakiem po dobrym podaniu Kreuzrieglera. Młodzieżowiec ominął bramkarza, ale stracił równowagę i nie ma kontaktowego gola!
48 Nunes przeciągnął dośrodkowanie i po szansie na strzał.
47 Widzew stara się od początku drugiej połowy "usiąść" na przeciwnikach.
46 Sanchez próbował przedrzeć się przez zasieki obronne w polu karnym, lecz został zatrzymany.
46 Żyro przeniósł się na środek obrony, po jego lewej stronie Kreuzriegler. A więc tak, jak w ostatnich dwóch ligowych meczach.
46 Zaczynamy drugą połowę!
PRZERWA Goście wybiegają bez Czorbadżijskiego. A więc to jego zastąpi Austriak. Letniowski zmienia z kolei Lipskiego.
PRZERWA Kaliszanie wracają z szatni.
PRZERWA Wygląda na to, że po przerwie zobaczymy tylko jedną zmianę w RTS. Do wejścia szykuje się Kreuzriegler.
45+3 Sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2 Znów groźnie zaatakował KKS, ale Giel zaliczył złe podanie.
45+1 Strata Normanna niewykorzystana przez gospodarzy.
45 Dwie minuty ekstra do pierwszej połowy.
45 Borecki miał mnóstwo czasu i miejsca na prawym skrzydle, ściął z piłką w pole karne, ale na szczęście oddał łatwy strzał dla Ravasa.
44 Smoliński nie wróci już do gry. W jego miejsce melduje się Lipkowski.
44 Mamy drobną przerwę w grze, ponieważ ucierpiał jeden z rywali.
43 Prostopadłe zagranie do Sancheza, ale Hiszpana ubiegł w ostatnim momencie Krakowiak/
41 Do siatki kaliszan piłkę głową posyła Sanchez po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Tli się jeszcze nadzieja!
41 W końcu gol dla Widzewa!
41 Ręką pomógł sobie Gordillo i piłka dla łodzian.
40 W ostatniej chwili Żyro "zdejmuje" piłkę z głowy Gordillo. Inaczej byłoby 4:0.
39 Piłkarze Niedźwiedzia nie stworzyli sobie jeszcze żadnej dogodnej okazji bramkowej. Wyjątkiem jest główka Hanouska, po której była wątpliwość, czy piłka nie przekroczyła linii bramkowej.
38 KKS bardzo bliski strzelenia czwartej bramki. Zabrakło dołożenia nogi przed na wpół pustą bramką.
37 Faul na Sypku, ale do bramki Krakowiaka kilkadziesiąt metrów.
36 Rozgrzewkę zakończyli właśnie Kreuzriegler, Letniowski i Kun, ale na razie nie widać, by ktoś szykował się do wejścia.
35 Bez względu na wynik, fani Widzewa dobrze bawią się w Kaliszu.
34 Widzewiacy cały czas mają optyczną przewagę, są dużo częściej przy piłce. Tyle tylko, że to rywal strzela gole...
34 Na płocie wisi też flaga "Zgierz on tour".
33 Doszedł do piłki Sanchez, ale nie zdołał oddać strzału.
32 Nunez nabija jednego z rywali i mamy rzut rożny.
31 Znów obrona Widzewa "dziurawa", zły wybór Gordillo.
29 Kendzia znów dochodzi do pozycji strzeleckiej, lecz tym razem jego główka nie była już tak precyzyjna, jak osiem minut temu.
30 Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
28 Kartka dla Sancheza.
27 W rozgrzewce Zawadzki, Milos i Zjawiński.
.
26 Nieudana wrzutka Nunesa.
25 Tymczasem żółtą kartką ukarany w 23. min był Czorbadżijski.
24 Danielak do Sypka, ale ten zatrzymany przez defensywę KKS.
24 "Co wy robicie" - pytają kibice z Łodzi.
22 Gordillo swobodnie przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i z kilkunastu metrów posłał ją przy bliższym słupku bramki Ravasa...
22 To się nie dzieje... 3:0 dla KKS!
21 Dośrodkowanie Zawistowskiego z kornera na głowę Filipa Kendzi, a ten przymierzył nie do obrony i przegrywamy już 0:2!
21 Piłka znów w siatce łodzian...
20 Niezła kontra kaliszan, szarżował Giel, wywalczając rzut rożny.
19 Fani KKS pozdrowili Elanę i Kotwicę.
19 Raz jeszcze Danielak i dobrze łapie piłkę eks widzewiak Krakowiak.
18 Sanchez szedł na prawo i dośrodkował na obrońcę. Chwilę później strzelał Danielak, ale do trafienia z Wisłą trochę zabrakło.
17 Są w końcu flagi w sektorze widzewiaków: "Koźminek", "Widzewiacy" i oczywiście "KaliszFornia".
16 Znów gorąco w polu karnym Widzewa, ale strzał głową był nieudany. Zacznie z 5. metra Ravas.
14 Borecki omal ich nie zadowolił, ale skiksował na linii pola karnego. Próbujący opanować piłkę Gordillo był na spalonym.
13 "Jeszcze jeden" - śpiewają fani z Kalisza.
13 Zaczęło się od złego zagrania Normanna, potem za krótkie wybicie Żyro i piłka znalazła się w polu karnym łodzian. Bez krycia pojawił się tam Nestor Gordillo, pokonując Ravasa.
12 Fatalne zachowanie Widzewa i KKS prowadzi 1:0.
12 Niezły, daleki przerzut do Boreckiego, jednak piłka opuściła boisko.
11 Zbyt prosta strata Sypka.
10 Niezrozumienie Zawistowskiego z partnerami i piłka w posiadaniu Ravasa.
9 Aktywny od pierwszych minut stara się być Normann Hansen, na co dzień rezerwowy w zespole RTS.
8 Mamy wznowienie gry od autu, a więc bramki nie uznano.
7 Bardzo udana centra Lipskiego, piłka zdaniem gości przekroczyła linię bramkową, ale gola nie ma. Sędzia Szczech czeka jednak na decyzję VAR.
6 Płaskie dośrodkowanie Normanna kończy się rzutem rożnym.
6 Coraz więcej osób w czerwonych strojach, ale flag i zorganizowanego dopingu wciąż brak.
5 Pierwszy rzut rożny dla łodzian.
4 Nunes zahaczony przez Zawistowskiego.
4 Na mecz przyjechał nieobecny dziś w kadrze Bartłomiej Pawłowski.
4 Faulowany Danielak pod własnym polem karnym.
3 Krakowiak udanie nogami poza polem karnym, wyprzedził rozpędzającego się Sancheza.
2 Pewna i łatwa interwencja Ravasa, który wyłapał wyrzut.
2 KKS z autem na wysokości pola karnego.
2 Od początku nowinka taktyczna, Hanousek wchodzi do środka obrony przy wyprowadzaniu piłki. Mimo, że w składzie jest trzech stoperów.
1 Rozpoczęli gracze Widzewa.
PRZED MECZEM Spotkanie kapitanów, losowanie stron i za moment zaczynamy Puchar Polski 2022/2023!
PRZED MECZEM Widzew dziś w białych kompletach z szarymi wstawkami, gospodarze na zielono.
PRZED MECZEM Wychodzą!
PRZED MECZEM Fotoreporterzy gotowi, czekamy na zawodników.
PRZED MECZEM Fani KKS już dopingują.
PRZED MECZEM Pogoda w Kaliszu bardzo przyjemna, nie jest upalnie. Temperatura ok. 22 stopni, na niebie trochę chmur, ale raczej nie deszczowych.
PRZED MECZEM Zraszacze pracują pełną parą, piłka będzie dobrze "chodzić" ;-)
PRZED MECZEM Widzewiacy zbiegli już z rozgrzewki, teraz czynią to gospodarze.
PRZED MECZEM Bardzo ciepłe przyjęcie widzewiaków przez miejscowego spikera.
PRZED MECZEM Zakończyło się spotkanie z udziałem przedstawiciela Ekstraklasy: Śląsk pewnie pokonał Ruch Wysokie Mazowieckie (4:0) i melduje się w kolejnej fazie.
PRZED MECZEM KKS jest aktualnym wiceliderem II ligi, nie poniósł jeszcze porażki.
PRZED MECZEM Zorganizowanej grupy kibiców Widzewa na razie nie widać. Oby zdążyli, ponieważ na drodze S8 doszło do poważnego wypadku i... korka.
PRZED MECZEM Losowanie 1/16 finału PP już w najbliższy piątek. Oby w tym gronie po dzisiejszym meczu znalazł się także Widzew :-)
PRZED MECZEM Kapitanami będą dziś Adrian Łuszkiewicz w KKS i Marek Hanousek w Widzewie.
PRZED MECZEM W kadrze meczowej nie ma chociażby Radosława Gołębiowskiego.
PRZED MECZEM Miejscowi powiesili na razie trzy flagi: "Cebulorz", "Elana" oraz "Ziemia Kaliska". Tradycyjnie młyn uformowany będzie w rogu trybuny.
PRZED MECZEM Fani wciąż zapełniają trybuny, ale do kompletu będzie dziś bardzo daleko.
PRZED MECZEM Póki co na boisku w Kaliszu trwa rozgrzewka obu ekip.
PRZED MECZEM Od pierwszej minuty zobaczymy dzisiaj m.in. Serafina Szotę, Marka Hanouska czy Kristofera Normanna Hansena
PRZED MECZEM W kadrze meczowej zabrakło Bartłomieja Pawłowskiego.
PRZED MECZEM Znamy już skład Widzewa na dzisiejsze spotkanie. Jak było do przewidzenia, doszło do kilku zmian,
PRZED MECZEM Witamy Państwa bardzo serdecznie!
PRZED MECZEM Starcie rozpocznie się o godzinie 18:15 w Kaliszu. Na kaliskim stadionie nie zabraknie przedstawicieli Redakcji WTM, którzy przeprowadzą dla Was Relację LIVE.
PRZED MECZEM Po dwóch wygranych meczach ligowych, tym razem podopiecznych Janusza Niedźwiedzia czeka starcie w ramach Pucharu Polski. Ich przeciwnikiem będzie aktualny lider II ligi - KKS Kalisz. Faworytem spotkania jest Widzew.