3
5' Dawid Błanik
40' Piotr Malarczyk
60' Jakub Łukowski
KONIEC Widzew Łódź przegrywa z Koroną Kielce 0:3. Sezon zostaje zakończony porażką, ale nie zapominajmy, że podopiecznym Janusza Niedźwiedzia udało się utrzymać w Ekstraklasie i będziemy mogli oglądać ich poczynania w nadchodzącym sezonie, oby lepszym.
90+2 I jeszcze jeden róg.
90+2 Rzut rożny dla Widzewa.
90+1 Sędzia Raczkowski doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.
90 Decyzja podtrzymana i dalej 0:3.
90 Mamy jeszcze VAR. Czekamy, czy bramka Ciganiksa zostanie uznana.
90 Wydawało się, że mamy bramkę honorową, ale szybko został odgwizdany spalony.
89 W miejsce Shehu pojawia się Zawadzki.
89 Bardzo bliska zdobycia czwartej bramki była Korona, na szczęście gospodarzy piłka powędrowała minimalnie obok bramki.
88 Dobry strzał jednego z gości, broni Ravas i mamy rzut rożny.
88 Szybka strata i rusza Korona.
87 Przy piłce Widzew.
86 Danek za Łukowskiego i Szulc za Szykawkę.
86 Faulowany Shehu.
85 Ręką zagrywał Milos i od rzutu wolnego na środkowej linii Korona.
85 Dobry odbiór Dawida.
84 Faulował Ciganiks.
84 Szybka strata i akcja Korony kończy się strzałem z dystansu Nono. Ten powędrował obok bramki.
83 Wybicie Szoty i rusza Widzew.
82 Niestety strata i rusza swoją prawą stroną Korona.
82 Nic z tego nie wyniknęło i przy piłce Widzew.
81 Duże zamieszanie w polu karnym Widzewa. Do piłki dopadł Szykawka, którego strzał po rykoszecie powędrował na aut bramkowy. Róg dla gości.
80 Dzisiaj w „Sercu Łodzi” pojawiło się 17 432 kibiców!
80 Kolejna zmiana. W miejsce Piotra Malarczyka wchodzi Jacek Kiełb.
79 Przy piłce Ravas i swoją akcję od tyłu będą rozgrywali widzewiacy.
78 W miejsce Ernesta Terpiłowskiego wchodzi debiutant - Ignacy Dawid! Przywitany gromkimi brawami.
77 Przerzut Shehu do Milosa.
76 Takac za Petrowa i Godinho za Błanika.
76 Chcielibyśmy napisać coś więcej, ale niestety zespół Widzewa nie istnieje na murawie. Szybko traci piłkę i odpycha kolejne ataki Korony.
75 Od autu zacznie Korona.
74 Rozgrywa piłkę Korona.
73 Faulował w ataku Ciganiks.
73 Prawą stroną rusza Widzew.
72 Ta akcja kończy się niepowodzeniem i zacznie Zapytowski.
72 Faulował Petrow Shehu.
71 Próba długiego podania Shehu do Terpiłowskiego, ale nie zdołał jej opanowac młodzieżowiec Widzewa.
70 Rusza Korona.
69 I jeszcze jeden wrzut zza linii bocznej.
69 Aut dla Korony.
68 Niezłe uderzenie Pawłowskiego wylądowało niestety na bocznej siatce i od bramki zacznie Zapytowski.
68 Zagranie ręką Petrowa i rzut wolny z dobrej odległości dla Widzewa.
67 Przy piłce Widzew.
66 Łapie piłkę Ravas, szybko wznawia, ale nie zdążył do niej Terpiłowski.
65 Zarówno Milos jak i Błanik zostają ukarani żółtymi kartkami.
64 Teraz mocne spięcie między Milosem a Błanikiem.
64 W ataku Korona.
61 Dobre, płaskie dogranie z lewej strony Briceaga, które zamyka Jakub Łukowski.
60 Trzecia bramka dla zespołu gości...
59 "Pod Zegarem" natomiast jakieś zamieszanie. Sporo ochrony pod widzewskim młynem.
59 Szybka strata piłki, akcja Korony i ponownie zacznie golkiper Widzewa.
58 Od bramki zacznie Ravas.
57 Strzał z dystansu jednego z piłkarzy Korony. Strzał wydawał się niegroźny, ale Ravas musiał interweniować i mamy rzut rożny dla gości.
56 Kolejny dobry stał fragment gry Korony. Po zagraniu w pole karny znów najlepiej w polu karnym odnalazł się Malarczyk, który uderzał w poprzeczkę.
54 Żółtą kartką ukarany Juliusz Letniowski, choć widzimy duży sprzeciw względem tej decyzji w widzewskim obozie.
54 Sprytnie to zrobił Hansen, ale zabrakło centymetrów, aby piłka nie opuściła boiska.
53 Kolejna akcja Widzewa i kolejna kończy się niepowodzeniem.
52 Akcja kończy się niepowodzeniem i piłkę w rękach trzyma Zapytowski.
51 Przy piłce cały czas Widzew.
51 Szota zagrywał piłkę po ziemii w pole karne, ta minęła bramkarza, ale ostatecznie interweniował jede z piłkarzy Korony. Mamy rzut rożny.
50 Uderzał Letniowski, ale jego strzał zablokowany i mamy rzut rożny.
49 Strata Milosa.
47 Żołtą kartką w między czasie ukarany Petrow.
47 Rzut wolny dla Widzewa.
46 Za Żyro wchodzi Letniowski, za Zielińskiego wchodzi Milos, a w miejsce Nunesa melduje się Hansen.
PRZERWA Szykuje się potrójna zmiana w szeregach Widzewa.
PRZERWA Wywieszono również transparent: „KUBUŚ WRACAJ DO ZDROWIA! BAŁUCIARZE ZAWSZE RAZEM!”
PRZERWA Dzisiaj „Pod Zegarem” zostały wywieszone flagi: „SKARŻYSKO”, „ŚP VICI”, „YNWA”, „SERCA ŁODZI”, „Ultras Widzew”, „SKIERNIEWICE”, „PIOTRKÓW”, „OPOCZNO”, „STARACHOWICE”, „WIDZEW FC KOŃSKIE”, „ŻYRARDÓW”, „ŚRÓDMIEŚCIE”, „STARY WIDZEW”, „GÓRNA”, „BAŁUTY”.
PRZERWA Z powodu lekkich problemów z połączeniem nie zdążyliśmy poinformować o jeszcze jeden ważnej akcji. Krótko przed zakończeniem pierwszej połowy po rzucie rożnym jeden z piłkarzy Korony uderzał w poprzeczkę, ale ostatecznie szybko podopieczni Janusza Niedźwiedzia zdołali ją wybić.
PRZERWA Wybrzmiewa gwizdek sędziego, który kończy pierwszą połowę. Widzew Łódź przegrywa z Koroną Kielce 0:2.
45+1 Kolejny rzut rożny dla Korony.
45 Co tam się wydarzyło!? Ależ błąd Ravasa. Jeden z piłkarzy uderzał w poprzeczkę, ale szybko udało się ją wybić.
44 Interweniuje w polu karnym Szota i kolejny już rzut rożny dla gości.
44 Szybko tracą futbolówkę widzewiacy i w ataku ponownie Korona.
43 Od autu Widzew.
42 Faulował Terpiłowski.
42 Z tego niegroźnego rzutu wolnego świetnie zagrywał Błanik, który bardzo długim podaniem znalazł Piotra Malarczyka. Ten nie musiał nawet wyskakiwać i mocnym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki.
40 Eh... 0:2.
40 Faulowany Błanik na połowie gospodarzy.
40 Sędzia ostatecznie uznaje, że nie ma rzutu rożnego, ponieważ w tym starciu faulował Terpiłowski.
40 Kolejna akcja Widzewa, dośrodkowuje Nunes, a do główki zbiera się Terpiłowski, ale zostaje uprzedzony przez Malarczyka.
39 Z prawej strony dogrywał Ciganiks. Świetnie znalazł Stępińskiego, ten przełożył jednego rywala, ale drugi rywal zablokował jego uderzenie.
38 Ta sztuka ostatecznie się udaje i z groźną akcją Widzew.
38 Przy piłce Widzew, ale wysoki pressing "koroniarzy" uniemożliwia podopiecznym Janusza Niedźwiedzia wyjście z własnej połowy.
37 Kolejny faul.
37 Faulowany przez Ciganiksa Zapytowski.
36 Rusza z kontrą Pawłowski, poradził sobie z jednym rywalem, ale przyciśnięty do linii przez kolejnych dwóch musiał skapitulować.
36 Faulowany w środkowej strefie Briceag.
35 Wrzucał piłkę Błanik i jeden z piłkarzy Korony oddawał strzał lewą nogą, z woleja i ponownie od bramki zacznie Ravas.
34 Teraz dużo miejsca mają goście, ruszają z kontrą.
34 Nic z tego nie wyniknęło i od bramki zacznie Zapytowski.
33 Od tyłu swój atak rozgrywają widzewiacy, do czego nas już zdążyli przyzwyczaić.
33 Ostatecznie akcja Korony kończy się niepowodzeniem i piłkę w ręce łapie Ravas.
32 Ruszył prawą stroną Deacnou, zszedł na lewą nogę, uderzył i z problemami interweniował Ravas. Rzut rożny dla Korony.
31 Nie mogą wyjść z własnej połowy widzewiacy. Kolejna strata.
31 Dobrze zastawił Szykawkę Kreuzriegler i przy piłce gospodarze.
30 Wypchnięty Pawłowski i kolejny aut dla "koroniarzy".
29 Faulowany przez Trojaka Terpiłowski i mamy rzut wolny dla Widzewa z samego środka boiska.
29 Dobrze zachował się w polu karnym Szota i powstrzymuje Łukowskiego. Kolejny aut dla gości.
28 Od autu Korona.
28 Wybija głową Ciganiks.
27 Piąstkuje Ravas i kolejny stały fragment gry. Tym razem z drugiej strony boiska i tym razem będzie to rzut rożny.
27 Faulował w rogu boiska Zieliński i Korona przed kolejną dobrą okazją do zdobycia gola.
26 Kolejna długa piłka i głową musi ją wybijać Żyro. Mamy trzeci rzut rożny dla Korony.
25 Dalszy atak jednak nieudany i przy piłce ponownie goście.
25 Dobrze w obronie widzewiacy i równie dobrze wychodzą spod pressingu.
25 Aut dla Widzewa.
24 Teraz blisko dużej pomyłki Szota. Jako ostatni zawodnik źle przyjął piłkę, ale zdołał ją wybić przy pressingu Nono.
24 Zapytowski wybija i szybko piłka wraca do podopiecznych Widzewa.
23 Mateusz Żyro starał się zagrać piłkę górą, po linii do nabiegającego Zielińskiego, ale zrobił to za mocno.
23 Widzew teraz stara się przetransportować piłkę prawą stroną.
22 Do pozycji strzeleckiej w polu karnym doszedł Trojak, ale uderzał daleko obok prawego słupka i zacznie Henrich Ravas.
21 Ten stały fragment wykona Błanik.
21 Ruszył prawą stroną Łukowski, ale zostaje zablokowany przez Szotę i drugi rzut rożny dla gości.
20 Strata i ruszamy w drugą stronę.
20 Swoją akcję rozprowadza Widzew.
20 Szybko była kierowana piłka do Nono, ale Ravas uprzedził go wybijając piłkę.
19 Rusza z kontrą Korona.
19 Dobra akcja widzewiaków, która kończy się zablokowaniem dośrodkowania i rzutem rożnym dla gospodarzy.
19 Wypchnięci za linię środkową i ostatecznie tracą piłkę.
18 W ataku Korona.
18 I kolejny aut.
18 Nieudany przerzut Żyry i od autu Korona.
17 Próbował dryblować Nunesa, ale zostaje powstrzymany przez Łukowskiego. Od autu Widzew.
15 Faulowany Juljan Shehu i żółtą kartką ukarany Szykawka.
14 Na chwilę obecną Ukrainiec za linią boczną.
13 Po tej akcji na murawie leży wspomniany przed chwilą Petrow. Na murawę już wbiegają medycy i opatrywany jest zawodnik gości.
13 Prawą stroną urywał się Petrow, ale nie zdołał prześcignąć Szoty.
12 Na "Zegarze" wywieszono transparent: "MATEUSZ, DZIĘKUJEMY".
11 Aut dla Korony pod polem karnym gospodarzy.
10 Fajny pomysł Juljana Shehu, ale była ona za mocna dla uciekającego od obrońcy Fabio Nunesa. Od bramki zacznie Zapytowski.
9 Przy piłce teraz podopieczni Janusza Niedźwiedzia.
9 Szybko pozbyliśmy się piłki i swój atak od tyłu rozgrywa Korona Kielce.
9 Strata Pawłowskiego, "koroniarze" wybijają, ale przy piłce dalej Widzew.
8 Na wysokości pola karnego Korony aut dla Widzewa.
8 Po krótkiej analizie VAR ostatecznie bramka została uznana, a jej autorem Dawid Błanik. Asystował Kyryło Petrow.
6 Piłka uderzona w światło bramki odbiła się od jednego z piłkarzy - ciężko stwierdzić czy był to zawodnik Korony czy Widzewa - ale ostatecznie wpadła do siatki.
5 Niestety.. 0:1 dla Korony.
5 Gorąco pod bramką Widzewa.
5 I jeszcze jeden aut.
5 Od autu Korona.
4 Przejęcie piłki przez jednego z piłkarzy Korony w środku pola.
4 Nic z tego nie wyniknęło. Po słabym strzale zza pola karnego piłkę w rękawice łapie Henrich Ravas.
3 Akcja kończy się długim podaniem do Szykawki. Piłkę wybija Szota i mamy rzut rożny dla podopiecznych Kamila Kuzery.
3 Pod polem karnym akcję rozgrywa Korona, ale są skutecznie wypychani przez zawodników Widzewa.
2 Spalił Terpiłowski i od rzutu wolnego zacznie Korona.
2 I wiemy już, co skrywała oprawa. Kartoniada przedstawia hasło "Zawsze w 12".
1 Lewą stroną atakuje Korona, ale dobrze interweniuje Zieliński.
1 Aut dla kielczan.
1 Zaczynamy!
PRZED MECZEM W dzisiejszym spotkaniu pojawia się również wariant, który ostatni raz mogliśmy oglądać podczas wygranych derbów Łodzi, a mianowicie Patryk Stępiński rozegra to spotkanie w środku pola.
PRZED MECZEM Widzew standardowo zaczyna "Pod Zegarem".
PRZED MECZEM Trybuny "Serca Łodzi" pękają w szwach, a z trybun dochodzą setki oklasków. Już za chwilę rozpocznie się to widowisko!
PRZED MECZEM Wybrzmiewa już "Taniec Eleny", a na boisko wychodzą piłkarze obu drużyn! W roli kapitanów Patryk Stępiński oraz Miłosz Trojak.
PRZED MECZEM I rozpoczyna się doliczanie i słynne już bicie serca. To znak, że czas na przedstawienie jedenastki desygnowanej przez Janusza Niedźwiedzia!
PRZED MECZEM Pora na przedstawienie jedenastek obu drużyn. Na początek skład Korony Kielce.
PRZED MECZEM Płachta Ekstraklasy oraz sponsorów ligi już gotowa! Wyczekujemy pierwszego gwizdka, który powinien wybrzmieć za około dziesięć minut.
PRZED MECZEM Powoli zapełniają się trybuny Serca Łodzi. Na trybunie C szykuje się dzisiaj oprawa, a na sektorze gości widzimy sporą grupę dzieciaków z województwa świętokrzyskiego.
PRZED MECZEM Zawodnicy pierwszej jedenastki Widzewa oraz Korony zeszli właśnie z rozgrzewki. Za kwadrans rozpocznie się to spotkanie.
PRZED MECZEM Z informacji ważnych: Juniorzy starsi grali dzisiaj o awans do CLJ. Niestety mecz zakończył się remisem 3:3, mimo iż widzewiacy do 90. minuty wygrywali 3:1. Kwestia awansu rozstrzygnie się za tydzień.
PRZED MECZEM I przy gromkim okrzyku "RTS!" piłkarze Widzewa meldują się na rozgrzewce.
PRZED MECZEM Na rozgrzewkę wybiegają właśnie piłkarze Korony Kielce. Wyczekujemy podopiecznych Janusza Niedźwiedzia.
PRZED MECZEM Na murawie rozgrzewkę prowadzą już golkiperzy obu drużyn.
PRZED MECZEM Witamy Was już z "Serca Łodzi"! Przed widzewiakami ostatni meczu sezonu, w którym zmierzą się z walczącą o utrzymanie Koroną Kielce.
PRZED MECZEM Spotkanie zacznie się punktualnie o godzinie 17:30 w „Sercu Łodzi”. Na trybunach stadionu pojawią się tylko kibice Widzewa, nie zabraknie także przedstawicieli Redakcji WTM, którzy przeprowadzą dla Was Relację LIVE. Zawody będzie można śledzić na antenie Canal+ Now oraz YouTube, za to komentarza z nich wysłuchać w rozgłośni RadioWidzew.pl.
PRZED MECZEM Po raz ostatni w tym sezonie Ekstraklasy na boisko wybiegną piłkarze Widzewa. Zawodnicy Janusza Niedźwiedzia długo czekają na zwycięstwo w domowym meczu. Czy w ostatniej kolejce zgarną komplet punktów?