pt>

0
Koniec meczu
2
12' Matias Nahuel Leiva
80' Aleksander Paluszek
KONIEC Nic tu się już więcej nie wydarzy. Sędzia Daniel Stefański kończy to spotkanie i Widzew Łódź ulega Śląskowi Wrocław 0:2.
90+5 Stracił Shehu, a później jeszcze faulował.
90+4 I znów zacznie golkiper gości.
90+3 Po bardzo niecelnym uderzeniu Nunesa od bramki zacznie Leszczyński.
90+2 Aut pod polem karnym gości dla widzewiaków.
90+2 Wrzucony przez Nunesa "na konia" Ravas, który zostawił pustą bramkę. Na nią uderzał Olsen. Jego strzał powędrował obok bramki.
90+1 Spotkanie zostaje przedłużone o co najmniej pięć dodatkowych minut gry.
90 Płaskie dośrodkowanie Nunesa i wybija Paluszek.
89 Ależ genialne dośrodkowanie Mato Milosa! Akcję zamykał Nunes, który niestety trafił w słupek. Od bramki goście.
88 Uderzał głową Shehu, ale obok bramki i zacznie Leszczyński.
88 Duże zamieszanie w polu karnym gości i róg dla gospodarzy.
86 Dobre dośrodkowanie Miosa, wysoko wyskoczył Sanchez i niewiele obok słupka uderzał głową Hiszpan.
85 Uderzenie Exposito bardzo dobre i piłkę z linii wybija Terpiłowski!
84 Kolejny kartonik. Tym razem Mato Milos.
83 Kartką został również ukarany Exposito.
83 Faulował Nunes i został ukarany żółtym kartonikiem.
82 Za Żukowskiego Szwedzik i za Nahuela wchodzi Samiec-Talar.
82 Niezła wrzutka Nunesa i do strzału z przewrotki składał się Rondić, ale nie trafił dobrze w piłkę i od bramki zacznie golkiper gości.
81 Z rzutu wolnego po faulu Żyro dogrywał Nahuel Leiva. W polu karnym najwyżej wyskoczył Aleksander Paluszek, który uderzeniem głową wpakował piłkę pod poprzeczką bramki Ravasa.
80 0:2...
79 Kolejny kartonik, tym razem dla Mateusza Żyro.
78 Żółtą kartką ukarany Bejger za grę na czas.
78 Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska zacznie Śląsk.
77 Bardzo niecelne dośrodkowanie Shehu i od bramki zacznie Leszczyński.
77 Piąta zmiana w szeregach Widzewa Łódź. Za Marka Hanouska wchodzi Imad Rondić.
76 Róg dla gospodarzy.
76 Dobry drybling Pawłowskiego, minął dwóch graczy, ale na trzecim się już zatrzymał.
75 Dzisiaj w "Sercu Łodzi" zjawiło się 17 104 sympatyków czerwono-biało-czerwonych!
75 Faulował Marek Hanousek.
74 Faulował Shehu.
74 Od autu na własnej połowie zacznie Widzew.
73 Przy piłce goście.
73 Za Pokornego na boisku melduje się Paluszek.
72 Małe zamieszanie pod polem karnym Śląska. Dopadł do piłki Nunes, który uderzał metr obok słupka.
71 Dogrywał Konczkowski na głowę Exposito, ale uprzedził go Milos. Później było jeszcze jedno uderzenie, ale bardzo niecelne i od bramki Ravas.
70 Niecelnie Milos i aut dla gości.
70 Przy piłce Widzew.
70 Żyro dobrze wyprzedził teraz Exposito i wybija na aut.
69 Dośrodkowanie Szoty wyłapane przez Leszczyńskiego.
69 Piłka niespodziewanie trafiła w polu karnym do Pawłowskiego, ten szukał miejsca na oddanie strzału, ale zdążyli interweniować zawodnicy Śląska.
67 Od bramki zacznie Leszczyński.
67 Powoli konstruują swój atak widzewiacy.
66 W miejscu Rzuchowskiego na murawie pojawia się Olsen.
66 Złe dogranie Shehu i od bramki Leszczyński.
66 Ruszył Exposito, przed sobą miał tylko Żyro. Zszedł na lewą nogę, uderzał, ale pewnie złapał piłkę Ravas.
65 Bardzo dobre zagranie Alvareza do Nunesa, Portugalczyk zagrywał płasko po ziemi, ale jeden z defensorów Śląska był na miejscu i od autu zacznie Widzew.
64 Szybko wznowił Ravas długim podaniem w kierunku Sancheza i jest aut pod polem karnym Śląska.
63 Rusza kontra piłkarzy Śląska. Faulował Alvarez i to była dobra decyzja, bo mogłoby się to bardzo źle skończyć.
62 Faulowany Alvarez z prawej strony pola karnego gości.
61 Kolejny aut.
61 Niezła centra Nunesa i musi piąstkować Leszczyński. Uderzał zza pola karnego Shehu, został zablokowany i od autu Widzew.
60 Od tyłu konstruują swój atak widzewiacy.
59 Faulował Żukowskiego Szota i zostaje ukarany żółtą kartką.
59 Zablokowane dośrodkowanie Nunesa i róg dla gospodarzy.
58 Kolejny fatalny błąd Nunesa i ratuje sytuacje Ravas. Exposito mógł mieć sytuację "sam na sam".
58 Potrójna zmiana. Za Stępińskiego wchodzi Milos, za Kuna wchodzi Shehu, a w miejscu da Silvy na boisku pojawia się Żyro.
56 Dobrze zabrał się z piłką Pawłowski i musiał faulować Pokorny, przez co zostaje ukarany żółtą kartką.
56 Kolejny błąd Nunesa, znów ruszył Exposito, wpadł w pole karne, ale na szczęście widzewiaków uderzał wysoko nad poprzeczką.
55 Dobre zagranie Nunesa do Pawłowskiego, ale nie zdążył dobiec do piłki lider Widzewa.
54 Długo wymieniali podania pod polem karnym rywala piłkarze Widzewa. W końcu na strzał zdecydował się Hanousek, ale uderzał wysoko nad bramką.
53 Niecelnie Nunes, a później za lekko Alvarez.
52 Ależ fatalny błąd. Luis da Silva zagrywał z okolic czterdziestego metra, głową do Ravasa, i jak można się domyśleć - był za daleko od Słowaka. Piłkę przechwycił Exposito, minął Szotę, ale zdążył wrócić Portugalczyk i dał się sfaulować.
51 To wszystko jednak dzieje się zdecydowanie za wolno...
51 Szybko oddali piłkę i rusza Widzew.
50 Dobrze powstrzymał kontratak Alvarez, ale w posiadaniu piłki dalej goście.
50 Warto odnotować - to był pierwszy celny strzał gospodarzy w tym meczu.
50 Przy piłce dalej Widzew.
49 Za lekko uderzał Pawłowski, jak na dystans, z którego uderzał, bo mówimy o okolicach trzydziestego piątego metra.
49 Poszkodowany wykonawcą tego stałego fragmentu gry.
49 Faulowany przez Exposito Pawłowski.
48 Dobre podanie Szoty, ponad głowami obrońców. Sanchez próbował w powietrzu zgrać piłkę piętką, ale źle trafił w piłkę.
47 Aut dla Śląska.
47 Dobre podanie Pawłowskiego do Nunesa, ten wchodzi w drybling, ale zostaje zablokowany.
46 Przy piłce Widzew.
46 Zaczynamy drugie czterdzieści pięć minut.
PRZERWA Śląsk Wrocław bez zmian.
PRZERWA Tak jak wspominaliśmy wcześniej, na boisku melduje się Ernest Terpiłowski, który zastąpi Antoniego Klimka. Widzew bez młodzieżowca.
PRZERWA Do wejścia na boisko szykuje się Ernest Terpiłowski.
PRZERWA Na "Długiej" widnieją flagi: "Robotnicze Towarzystwo Sportowe", "DUMA POLSKI WIDZEW ŁÓDŹ", "WIDZEW ŁÓDŹ WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY", "RUCH CHORZÓW" i flaga Elany Toruń.
PRZERWA Dzisiaj "Pod Zegarem" wywieszono następujące flagi: "SKIERNIEWICE", "SIERADZ", "KOŹMINEK", "KOLUSZKI", "ZGIERZ", "ZELÓW", "GÓRNA", "STARY WIDZEW", "ŚRÓDMIEŚCIE", "BAŁUTY", "HOOLIGANS WIDZEW", "YWNWA", "CZERWONA ARMIA WIDZEWA" oraz na skosie trybuny wywieszono jeszcze flagę "Serce Łodzi".
PRZERWA Po faulu na Nunesie był rzut wolny, który wykonywał da Silva. Nie chciał się przesunąć Exposito, czym przeszkadzał w wykonaniu rzutu wolnego Portugalczykowi. Sędzia skończył pierwszą połowę, a obrońca Widzewa zaczął krzyczeć w kierunku kapitana Śląska. Z dużymi pretensjami ruszył do niego Ravas, bo powinien uderzyć piłką w nogi Exposito oraz nie brać udziału w dyskusji ze względu na wcześniejsze napomnienie.
PRZERWA Koniec tej pierwszej połowy. Widzew Łódź przegrywa ze Śląskiem Wrocław 0:1.
45+2 Faulowany Nunes.
45+2 Kolejny faul da Silvy. Musi uważać Portugalczyk, bo ma już na koncie żółtą kartkę.
45+1 Złe przyjęcie Marka Hanouska i od autu goście.
45+1 Decyzją arbitra Daniela Stefańskiego pierwsza połowa zostanie przedłużona o przynajmniej dwie minuty.
45 Kolejne dogranie Nunesa i kolejny korner dla gospodarzy.
45 Nic z tego nie wyniknęło.
44 Dogrywał z pola karnego Klimek i wywalczył róg.
44 Wpadli w końcu w pole karne gospodarze, ale szybko zostali wypchnięci. Od autu Widzew.
43 Grają teraz koronkowo widzewiacy pod polem karnym rywala.
42 W międzyczasie sędzia wrócił do jednego z wcześniejszych fauli da Silvy i ukarał go żółtą kartką.
42 Bardzo dobrze teraz ruszył Sanchez, minął dwóch rywali, ale Petkova nie zdołał już wyprzedzić i od autu pod własnym polem karnym zaczną goście.
41 Dobre podanie da Silvy, ale źle przyjmuje Kun. Rusza Śląsk.
41 Faulował Exposito.
41 Dobry pomysł Alvareza piętką do Kuna, ale nie zdołał przechytrzyć Petkova. Od bramki goście.
40 Ruszał już Exposito w stronę bramki Ravasa, ale Słowak wyszedł i spokojnie dograł piłkę do Nunesa.
40 Ciekawe, krótkie rozwiązanie tego rzutu rożnego, ale poradzili sobie z nim defensorzy Śląska i mamy kolejny róg.
39 Szybko zaczęli widzewiacy, szybko znaleźli się pod polem karnym, gdzie dogrywał Pawłowski. Był blokowany i róg dla gospodarzy.
38 Zagrali najpierw krótko, później dogrywał Janasik, ale niedokładnie i od bramki Ravas.
38 Źle w rozegraniu Stępiński i róg dla Śląska.
37 Jeszcze jedno dogranie i faulował w ataku Kun.
37 Dobre prostopadłe Szoty do Stępińskiego, kapitan łodzian dogrywał w pole karne, opanował piłkę Klimek, ale nie zdążył uderzyć.
36 Od autu Widzew.
36 Na dalekie wybicie decyduje się golkiper gości.
35 Niedokładne uderzenie Pawłowskiego i od bramki Leszczyński.
35 Zobaczymy co z tego wyniknie.
34 Wykonawcą będzie Bartłomiej Pawłowski.
34 Faulowany na skraju pola karnego Nunes i rzut wolny z dobrej pozycji dla gospodarzy.
33 Źle dzisiaj wyglądają widzewiacy. Grają za wolno, zbyt niedokładnie i przegrywają praktycznie wszystkie pojedynki fizyczne.
33 Łapie piłkę Ravas i konstruują swój atak od tyłu podopieczni Janusza Niedźwiedzia.
32 Pawłowski wybija na auta.
31 Faulował Luis da Silva.
31 Faulował Stępiński.
31 Konstruują swój atak goście.
30 Kolejna akcja zakończona niedokładnym podaniem i od bramki zacznie golkiper gości.
29 Bardzo dobra akcja gości. Żukowski stanął oko w oko z Ravasem, Słowak szybko skrócił kąt, a młody Polak próbował lobować golkipera łodzian. Na szczęście gospodarzy piłka przeleciała nad poprzeczką.
29 Ruszył Pawłowski, zszedł na prawą nogę, ale uderzał zbyt lekko i spokojnie łapie futbolówkę Leszczyński.
28 Ruszył z kontrą Śląsk, ale dobrze interweniował Serafin Szota.
28 Fatalne podanie Nunesa.
28 Strata Klimka, złe dośrodkowanie jednego z piłkarzy gości, łapie Ravas i w drugą stronę ruszają widzewiacy!
27 Za mocno dośrodkowuje Fabio Nunes i od bramki zacznie Leszczyński.
26 Stracił Kun, a później faulował.
25 Uderzał mocno Exposito i świetnie wyciągnął się Ravas, tym samym obronił to uderzenie. Róg dla gości.
25 Dobrze opanował piłkę Sanchez, ale szybko stracił, rusza Śląsk z kontratakiem.
24 Faulował Hanousek pod polem karnym gości.
23 Od bramki zacznie Ravas.
23 Faulowany przez da Silvę Exposito.
22 Szybko wznowił Widzew, Szota posłał długie podanie do Sancheza i niewiele zabrakło Hiszpanowi, żeby opanować tę piłkę.
22 Uderzał zza pola karnego Patryk Janasik, ale zrobił to bardzo niecelnie.
21 Od autu na połowie gospodarzy zacznie Śląsk.
21 I faulował jeszcze Portugalczyk.
20 Strata Nunesa.
20 Dobry odbiór Hanouska i ciągle napiera Widzew.
19 Spalił wcześniej najlepszy strzelec ligi.
19 Bardzo niedokładnie podanie Klimka i rusza Śląsk.
.
18 Źle teraz Stępiński, dał się ograć Żukowskiemu, ale dobrze asekurował go Szota.
17 Ależ świetne zachowanie Klimka. Powalczył z dwoma rywalami i ostatecznie piłkę wywalczył. Szybko dograł do środka, piłka minęła Leszczyńskiego, a akcję zamykał Pawłowski, który niestety źle uderzał, a chwilę wcześniej jeszcze faulował. Świetne zachowanie młodzieżowca.
16 Dośrodkowanie Pawłowskiego zablokowane i od autu na wysokości pola karnego rywala zacznie Widzew.
15 Kibice Widzewa prezentują właśnie kartoniadę, z której układa się napis NABOJKA. Niżej widnieje napis: I NA DOBRE I NA ZŁE ODDALIŚMY SERCA SWE.
14 Od bramki zacznie teraz Leszczyński.
13 Petkov wbiegł między zawodników Widzewa i zewnętrzną częścią stopy zagrał przez dwie linie do wybiegającego Nahuela Leivy. Ten zbiegł do środka i pokonał Ravasa.
12 Niestety.. 0:1.
12 Od tyłu swój atak konstruują podopieczni Jacka Magiery.
11 Poślizgnął się Fran Alvarez i wykonywany przez niego rzut rożny wylądował na aucie. Szkoda.
11 Centrował Nunes, blokował jeden z piłkarzy gości. Drugi róg.
10 Z centry z rzutu wolnego nic nie wyniknęło, ale dalej utrzymują się przy piłce czerwono-biało-czerwoni.
9 Faulował Żukowski Stępińskiego.
9 Nic z tego stałego fragmentu gry nie wyniknęło, ale przy piłce ciągle Widzew.
8 Dobra wrzutka Nunesa i na róg musiał sparować tę piłkę Leszczyński.
8 Świetne podanie da Silvy do Sancheza, między dwie linie, ale szybko interweniował jeden z defensorów Śląska.
7 Rozgrywa piłkę Widzew.
7 Faulowany na środku boiska Pawłowski.
6 W tym wszystkim Hiszpan zagrywał jeszcze ręką, ale nie zauważył tego sędzia Stefański.
6 Dopadł do piłki Nahuel Leiva w polu karnym, ale pogubił się, przez co piłka wylądowała na aucie i zacznie Widzew.
5 Ależ zrobiło się groźnie. Exposito urwał się Szocie, zagrywał przed pole karne, gdzie nie było żadnego z graczy gospodarzy. Na szczęście widzewiaków jeden z piłkarzy Śląska mocno skiksował.
4 Świetny odbiór Alvareza, ruszamy z kontrą, ale za lekko podawał Dominik Kun. Powoli będą rozgrywać ten atak widzewiacy.
3 Przytomnie wybija piłkę spod nóg wrocławian Stępiński, dalej przy piłce goście.
2 Przy piłce Sląsk.
2 Dobra długa piłka od Marka Hanouska do Fabio Nunesa, ten zagrywa w pole karne i czujny musiał być Rafał Leszczyński.
1 Śląsk zaczyna nisko. Nie pressują widzewiaków podopieczni Jacka Magiery.
1 Zaczynamy!
PRZED MECZEM Widzew na czerwono, Śląsk na zielono. Wyjątkowo Widzew nie zaczyna dzisiaj pod trybuną D.
PRZED MECZEM Kapitanami obu drużyn są Patryk Stępiński i Erik Exposito.
PRZED MECZEM Przygrywa nam już "Taniec Eleny", a razem z nim wychodzą zawodnicy obu drużyn!
PRZED MECZEM I rozpoczyna się tradycyjne już bicie serca! To oznacza przedstawienie wyjściowej jedenastki łódzkiego Widzewa!
PRZED MECZEM Czas na przedstawienie obu jedenastek! Na początek skład Śląsk Wrocław.
PRZED MECZEM Kibice Widzewa rozpoczęli już doping i chwilę później pozdrowili sympatyków gości :).
PRZED MECZEM Dziesięć minut do pierwszego gwizdka sędziego. Wyczekujemy bohaterów tego widowiska!
PRZED MECZEM Upominek otrzymał również Jordi Sanchez. Hiszpan został uznany zawodnikiem meczu w ostatnich derbach Łodzi.
PRZED MECZEM Przed meczem wręczono Dominikowi Kunowi pamiątkową koszulkę oraz specjalną grafikę za rozegranie stu meczów ligowych w czerwono-biało-czerwonych barwach.
PRZED MECZEM Dzisiaj z gwizdkiem będzie biegał Daniel Stefański. Z tym arbitrem na murawie Widzew Łódź czterokrotnie wygrywał, trzykrotnie remisował i pięciokrotnie uznawał wyższość rywala.
PRZED MECZEM Przed meczem małe wydarzenie. Ratownicy medycznie przedstawiają kibicom, jak powinno się powinno zachować i zareagować podczas udzielania pierwszej pomocy.
PRZED MECZEM Na stadionie zawisły już wszystkie flagi i powoli zapełniają się trybuny "Serca Łodzi".
PRZED MECZEM Nieco ponad pół godziny do meczu, a na rozgrzewce pojawiają się zawodnicy Śląska Wrocław.
PRZED MECZEM Na rozgrzewce pojawili się właśnie zawodnicy Widzewa Łódź!
PRZED MECZEM Bramkarze obu drużyn już wyszli na rozgrzewkę.
PRZED MECZEM Kibiców Śląska póki co brak.
PRZED MECZEM Na ławce mecz rozpoczną Filip Przybułek, Ernest Terpiłowski oraz Mateusz Żyro.
PRZED MECZEM Od pierwszej minuty wystąpi dzisiaj Antoni Klimek oraz Dominik Kun. Do wyjściowego składu powraca Luis Silva.
PRZED MECZEM Znamy już składy obu drużyn. W Widzewie trzy zmiany!
PRZED MECZEM Na "Zegarze" zostanie dzisiaj zaprezentowana oprawa.
PRZED MECZEM Zawodnicy Śląska Wrocław robią inspekcję murawy.
PRZED MECZEM Tuż przed rozpoczęciem spotkania, kontrakt z łódzkim klubem rozwiązał Kristoffer Normann Hansen.
PRZED MECZEM Witamy Państwa z "Serca Łodzi"!
PRZED MECZEM Spotkanie zacznie się o godzinie 20:30. Na trybunach stadionu, po derbowej przerwie, pojawią się nie tylko kibice Widzewa, ale także fani rywala. Nie zabraknie także przedstawicieli Redakcji WTM, którzy przeprowadzą dla Was Relację LIVE. Zawody będzie można śledzić na antenie Canal+ Sport, za to komentarza z nich wysłuchać w rozgłośni RadioWidzew.pl.
PRZED MECZEM Przed drużyną Janusza Niedźwiedzia trzecie starcie obecnego sezonu przed własną publicznością. Czy widzewiacy zdołają przedłużyć serię zwycięstw w "Sercu Łodzi" i pokonają ekipę Śląska Wrocław. Miejmy nadzieję, że im się to uda!