Koniec meczu
1
47' Fabio Nunes
87' Jordi Sanchez
16' Mateusz Bartolewski
.
KONIEC Sędzia gwiżdże po raz ostatni! Widzew Łódź wygrywa z grającym w dziewiątkę od 64. minuty Ruchem Chorzów 2:1.
90+6 Róg dla Widzewa. Brawa dla Terpiłowskiego za walkę.
90+5 Bramkę na 3:1 zdobywa Rondić, jednak szybko sędzia odgwizduje spalonego.
90+5 Płasko zza pola karnego uderzał Rondić, ale bez problemu radzi sobie z tym strzałem Kamiński.
90+4 Leżał chwilę na murawie Marek Hanousek, ale ostatecznie pozbierał się Czech.
90+3 Ostatecznie bramka na 2:1 została zapisana Jordiemu Sanchezowi. Musiało dojść do zmiany kierunku lotu piłki.
90+2 Za Nunesa wchodzi Terpiłowski, a za Alvareza Dawid.
.
90+1 Sędzia zdecydował się doliczyć cztery minuty.
89 Co tu się wydarzyło?! Najpierw uderzał bardzo mocno Luis da Silva, ale poradził sobie z jego strzałem Kamiński. Później uderzał Rondić, ale był blokowany. Piłka ostatecznie trafiła przed pole karne do Marka Hanouska. Czech znalazł trochę miejsca i oddał płaski strzał w prawy dolny róg bramki i Widzew wychodzi na prowadzenie.
87 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL 2:1!!!!
86 Świetne, płaskie, mocne podanie Tkacza do Rondicia, ale ten z około czterech metrów uderza w boczną siatkę. Przy okazji był jeszcze spalony.
86 Przy piłce widzewiacy, Ruch już nie szuka okazji do zdobycia bramki.
83 W Ruchu ostatnia zmiana. Za Kozaka wchodzi Michalski.
83 Na boisku w miejsce Dominika Kuna melduje się Bartłomiej Pawłowski.
82 Co tu się wydarzyło!? Najpierw silne uderzenie głową jednego z widzewiaków obronione przez Kamińskiego, a później dwie dobitki zablokowane przez defensorów Ruchu. Było blisko...
81 Dzisiaj w "Sercu Łodzi" zasiadło 17 338 kibiców.
81 Dobra akcja Widzewa. Znalazł trochę miejsca Hanousek, ale jego strzał był bardzo niecelny.
80 Piłka wylądowała pod polem karnym na nodze Tkacza, a ten uderzył z półwoleja, niestety prosto w Kamińskiego.
79 Róg dla Widzewa.
78 Mała powtórka z rozrywki. Fabio Nunes będąc na prawej stronie zszedł na lewą nogę, ale jego dobrze lecące uderzenie zostało zablokowane.
77 Lewą stroną rusza Widzew.
76 Faulował Nunes.
76 Długo rozgrywają swoją akcję pod polem karnym Ruchu widzewiacy. Niestety nie ma odważnego na oddanie strzału.
.
74 Złe dośrodkowanie Nunesa i od bramki zacznie Kamiński.
72 Zmiany w Widzewie. Za Pawła Zielińskiego wchodzi Imad Rondić, a za Klimka na boisku melduje się Dawid Tkacz.
71 Świetnie podawał Żyro do Jordiego Sanchez za plecy obrońców. Hiszpan starał się minąć bramkarza, ale ten wyczuł jego intencje i złapał piłkę.
67 Za Podstawskiego wchodzi Sedlak, a za Skwierczyńskiego wchodzi Moneta.
65 Świetne prostopadłe podanie Hanouska do Klimka, który urwał się obrońcom. Nieprzepisowo zatrzymywał go Kasolik i zawodnik Ruchu ukarany czerwoną kartką. Gramy 11 na 9!
63 Świetnie dryblował Klimek, uciekł rywalowi, ale jego dośrodkowanie ostatecznie niecelne. Wznowi golkiper gości.
62 Od autu goście.
62 Dobre dośrodkowanie Alvareza. Piłkę przed polem karnym zgarnął Klimek, którego uderzenie skontrował Kun. Niestety nad bramką.
61 Wszedł w drybling w rogu boiska Nunes - był faulowany.
60 Teraz dał się ponieść fantazji Nunes i mocno przeciągnął to dośrodkowanie. Zacznie Kamiński.
59 Dobre dośrodkowanie na krótki słupek, ale niekryty Hanousek minął się z piłką... Dobijał jeszcze Kun, ale nad bramką.
59 Dużo teraz kombinacyjnej gry od widzewiaków. Piłkę dostał Alvarez, który uderzał mocno z linii pola karnego. Obronił ten strzał Kamiński i mamy róg.
.
57 Dobre dalekie zagranie Żyro do Klimka. Podopieczni Daniela Myśliwca trzymają Ruch na własnej połowie.
55 Za Szczepana wchodzi Feliks, a za Steczyka na boisku melduje się Szur.
53 Z rzutu wolnego uderzał Alvarez, ale sporo nad bramką.
53 Defensor Ruchu źle przyjął sobie piłkę, a w zasadzie tylko ją przepuścił. Wyprzedził go będący na fali od początku drugiej połowy Nunes. Portugalczyk miał przed sobą tylko bramkarza, kiedy był faulowany od tyłu. Nie ma tutaj kontrowersji - kartonik absolutnie słuszny.
50 Czerwony kartonik dla Szymona Szymańskiego.
50 Ruszył z kontrą Ruch, ale świetnie poradził sobie ze Szczepanem Alvarez.
49 Faulowany pod polem karnym rywala właśnie Nunes.
48 Na prawej stronie znalazł się Nunes. Portugalczyk zszedł na swoją lepszą, lewą nogę, uderzył z dystansu i zapakował piłkę w lewym okienku bramki Kamińskiego.
47 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
46 Zaczęliśmy drugie czterdzieści pięć minut.
PRZERWA "Pod Zegarem" zawisły flagi: "SKIERNIEWICE", "ZGIERZ", "STRYKÓW", "Fc Tuszyn", "KONSTANTYNÓW", "STARY WIDZEW", "ŚRÓDMIEŚCIE", "GÓRNA", "JAGIEŁŁKA", "WALCZYSZ WIDZEW", "YWNWA", "CHACHARY", "WIDZEW" i "ULTRAS WIDZEW".
PRZERWA Dzisiaj na trybunie C zawisły flagi: "ROBOTNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE", "DUMA POLSKI WIDZEW ŁÓDŹ", "WIDZEW ŁÓDŹ WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY", "RUCH CHORZÓW".
PRZERWA Koniec pierwszej połowy. Widzew Łódź przegrywa z beniaminkiem z Chorzowa 0:1.
45+1 Sędzia Kwiatkowski zdecydował się przedłużyć pierwszą połowę o jedną minutę.
45 Oddawał strzał jeden z widzewiaków, ale piłkę sprzed linii bramki wybija defensor Ruchu.
45 Ładna indywidualna akcja Klimka. Minął jednego rywala zakładając mu "sitko". Wywalczył rzut rożny.
43 Pograli minutę widzewiacy w rogu boiska i piłkę stracili - aut dla Ruchu.
42 Aut przy rogu boiska na połowie gości dla Widzewa.
42 Dobrze poszedł prawą stroną Skwierzyńsk podał między defensywę Widzewa a bramkarza łodzian, ale nikt na nasze szczęście tego nie wykorzystał.
40 Faulował Hanousek.
40 Chwilę później ładnie powalczył i zablokował wybicie Kamińskiego zatrzymując gości na własnej połowie.
40 Nieładne teraz zachowanie Sancheza. Nie zdążył złapać wysoko zawieszonej piłki Hiszpan i już po akcji odepchnął piłkarza rywali.
37 Znów faulowany zawodnik gości. Przewinił Żyro.
37 Faulowany jeden z gości.
36 Akcja na bramkę Ruchu, ale bez pozytywnego skutku. Zacznie golkiper chorzowian.
35 Dobrze poradził sobie Hanousek ze Szczepanem w polu karnym Widzewa.
35 Świetne otwierające podanie Alvareza do Kuna. Ten zagrał do boku, do Nunesa, a ten posłał płaskie dośrodkowanie w pole karne. Kilku piłkarzy minęło się z piłką i ostatecznie złapał ją Kamiński.
34 Faulował Kozak.
33 Dobre zagranie Żyry z prawej strony do Sancheza. Hiszpan grał na pamięć i zagrał piłkę od razu w okolice jedenastego metra. Tam niestety nikogo nie było.
32 Dośrodkowanie Klimka zablokowane przez Kasolika i rzut rożny dla gospodarzy.
32 Dobrze poradził sobie z nim Żyro, który daje się jeszcze sfaulować.
31 Rusza z kontrą gości Kozak.
31 Bardzo złe uderzenie głową Klimka. Zacznie bramkarz gości.
30 Dobre długie podanie Żyry do Klimka, ale młodzieżowiec nie zdołał opanować piłki, którą ostatecznie złapał Kamiński.
29 Nic nie wyniknęło z tego stałego fragmentu gry.
28 Dobrze pograli z prawej strony podopieczni Daniela Myśliwca. Kun wpadł w pole karne, ale skutecznie został wypchnięty za linię końcową. Wywalczył rzut rożny.
27 Szybko oddali piłkę goście i od autu Widzew.
27 Od autu zacznie Ruch.
25 Klimek próbował przedryblować Kasolika, ale defensor Ruchu nie dał się oszukać. Wznowi Kamiński.
24 Świetne zagranie jednego z widzewiaków za linię obrony Ruchu. Tam piłkę świetnie przyjął Sanchez, który huknął z woleja i pokonał Kamińskiego. Niestety sędzia odgwizdał spalonego.
.
22 Świetny odbiór Zielińskiego na połowie rywala, ale późniejsze dośrodkowanie... fatalne.
21 Dobra zagranie Sancheza, ale jednak trochę za mocno posłał tę ciętą piłkę do Klimka.
20 Znów uderzał Bartolewski, ale tym razem z ciężkiej pozycji i posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
17 Nie zdążyliśmy napisać, ale Ruch miał rzut rożny. Małe zamieszanie w polu karnym, gdzie najlepiej znalazł się Bartolewski i to on wpakował piłkę głową do siatki.
16 0:1...
15 Ależ teraz było groźnie. Z niczego piłkę z rogu dośrodkował Nunes, ta przeleciała nad głową Sancheza, ale trafiła do Klimka. Młodzieżowiec uderzył piłkę głową i zmusił do interwencji Kamińskiego.
14 Faulowany w środku pola Hanousek.
14 Szybko pozbyli się piłki podopieczni Daniela Myśliwca i od bramki wznowi grę Kamiński.
13 Pomocnik szybko się pozbierał i wznawiamy grę od rzutu sędziowskiego. Przy piłce Widzew.
13 Ucierpiał w pojedynku główkowym Swędrowski.
12 Szybciej pograli piłką widzewiacy, przedostali się pod pole karne rywala, ale z dośrodkowania Zielińskiego i poźniejszego Hanouska nic nie wyniknęło.
11 Bardzo dobra próba Żyry. Obrońca podawał za linię obrony, gdzie dobrze wybiegł Jordi Sanchez. Zdąży jednak za nim Szymański i gospodarze zaczną od autu.
10 Nic z tego nie wyniknęło i od bramki zacznie Krzywański.
9 Dośrodkowanie z lewej strony jednego z piłkarzy gości kończy się podyktowanym rzutem rożnym.
7 Faulował kapitan łodzian.
5 Mała korekta w składzie. To Paweł Zieliński gra na lewej obronie. Prawą stronę zajmuje Patyk Stępiński.
5 Dobrze poszedł lewą stroną Klimek, a podania domagał się Sanchez. Młodzieżowiec zrobił to jednak za późno i był spalony.
4 Nic z tego nie wyniknęło.
4 Teraz groźnie pod bramką gości. Blokowany Jordi Sanchez, a potem Antoni Klimek. Jest rzut rożny.
3 Faulowany jeden z widzewiaków w środkowej strefie, blisko linii bocznej.
2 Próba dalekiego podania od Silvy - niestety za lekko.
1 Zaczynamy!
PRZED MECZEM Na telebimie widzimy również okazjonalną grafikę przedstawiającą wynik meczu. Jest ona czerwono-niebieska.
PRZED MECZEM Na murawie meldują się już zawodnicy obu drużyn. Kapitanami Patryk Stępiński i Maciej Sadlok.
PRZED MECZEM Rozpoczyna się "Taniec Eleny", w którego rytm słychać tysiące oklasków.
PRZED MECZEM Widzew generalnie trzyma się formacji 1-4-3-3, natomiast chłopcy na murawie przedstawili nam jedenastkę Widzewa w formacji 4-4-1-1. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w trakcie meczu. Ruch przedstawiony w formacji 1-4-4-2, choć przewidujemy występ w 4-2-3-1.
PRZED MECZEM Tradycyjne odliczanie od dziesięciu i rytm bicia serca oznacza jedno - pora na przedstawienie podstawowej jedenastki Widzewa Łódź!
PRZED MECZEM Sędzią tego spotkania będzie arbitrem, który miał poprowadzić to spotkanie w pierwszym terminie - Tomasz Kwiatkowski.
PRZED MECZEM No i zaczynamy od prezentacji jedenastki Ruchu Chorzów!
PRZED MECZEM Zapowiada się mała nowość. Nie tylko widzewskie flagi, które przedstawiają formację czekają w rogu boiska. W drugim narożniku widzimy grupę osób z niebiesko-białymi flagami, a to oznacza, że podobną prezentację będzie miała jedenastka Ruchu Chorzów.
PRZED MECZEM Przed meczem oficjalnie otworzono lożę im. Marka Citki!
PRZED MECZEM Widzewiacy skończyli już rozgrzewkę. Zawodnicy Ruchu na boisku pozostali nieco dłużej, ale właśnie teraz opuszczają murawę.
PRZED MECZEM Dzisiaj na trybunach można spotkać również Kamila Kieresia, czyli trenera Stali Mielec, z którą widzewiacy zmierzą się 6 grudnia w ramach rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.
PRZED MECZEM Na rozgrzewce trochę później pojawił się Bartek Pawłowski. Cieszy jego powrót na boisko i oby zdrowie już dopisywało.
PRZED MECZEM Powoli zapełniają się trybuny "Serca Łodzi". Dzisiaj czeka nas oprawa, która rozciągnie się przez całą trybunę "Długą".
PRZED MECZEM A od razu po widzewiakach na boisko wybiegli chorzowianie.
PRZED MECZEM Na murawie właśnie pojawili się podopieczni Daniela Myśliwca.
PRZED MECZEM Warto dodać, że dzisiaj w bramce debiutuje młodzieżowiec - Jan Krzywański, a co za tym idzie na boisku od pierwszej minuty będzie dwóch młodzieżowców. Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w tym sezonie.
PRZED MECZEM Razem z podstawową jedenastką dostaliśmy potwierdzenie, że kontuzji w meczu z Zagłębiem doznał Juljan Shehu. Chodzi o zerwanie więzadeł krzyżowych.
PRZED MECZEM Golkiperzy obu zespołów wybiegają właśnie na rozgrzewkę.
PRZED MECZEM Witamy Was już z "Serca Łodzi"! Dzisiaj będzie miał miejsce wyczekiwany "mecz przyjaźni". Widzew Łódź podejmie u siebie Ruch Chorzów. Gospodarze w mocno okrojonym składzie, natomiast goście tylko z jedną wygraną w tym sezonie. Jak będzie dzisiaj?
PRZED MECZEM Spotkanie rozpocznie się dziś o godz. 17:30 w Sercu Łodzi. Oprócz kompletu publiczności na trybunach stawią się także przedstawiciele Redakcji WTM, którzy przeprowadzą dla Was Relację LIVE. Spotkanie to będzie można śledzić w CANAL+ Sport 3, CANAL+ Sport, a posłuchać go – w RadioWidzew.pl oraz Widzew.FM.
PRZED MECZEM Trwa przerwa reprezentacyjna, ale mimo to na murawę wybiegną piłkarze Widzewa Łódź. Dziś zostanie rozegrany zaległy mecz pomiędzy Widzewem Łódź a Ruchem Chorzów. Czy w "Meczu Przyjaźni" uda się zainkasować komplet punktów?