Koniec meczu
0
90+3' Fran Alvarez
.
KONIEC Drodzy Państwo, historia wydarzyła się na naszych oczach. Widzew Łódź pokonał Legię Warszawa 1:0. To pierwsza wygrana nad stołecznym klubem od prawie dwudziestu czterech lat!
90+10 W między czasie z boiska zszedł Klimek i Nunes. Weszli Milos i Tkacz.
90+10 Pawłowski wywalczył teraz rzut rożny.
90+9 Mieliśmy awarię Internetu, ale wracamy. Widzew trzyma Legię na ich połowie.
90+6 To czego nie zrobił Alvarez trzydzieści sekund wcześniej zrobił teraz. Hiszpan znalazł się niepilnowany w polu karnym i bez zastanowienia wystrzelił petardę w kierunku bramki Hładuna!
90+3 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
90+3 Alvarezowi spadła piłka na nogę w polu karnym. Prosiło się o uderzenie, ale Hiszpan zdecydował się na zgranie piłki.
90+2 Aut dla gospodarzy.
90+2 Ależ teraz fenomenalna interwencja Gikiewicza!
90+2 Schodzą Wszołek i Elitim. Na boisku meldują się Dias i Zyba.
90+1 Sędzia Marciniak doliczył siedem minut do regulaminowego czasu gry. Walczymy do końca!
90 Kolejny wrzut z autu dla Legii.
89 Aut dla Legii.
89 Uciekał Wszołek, ale świetnie interweniował Szota!
88 Nunes do Zielińskiego na wybieg, ale zrobił to za mocno. Zacznie golkiper gości.
88 Przy piłce już Widzew.
88 Za mocne dośrodkowanie Ciganiksa. Aut dla Legii przy narożniku boiska.
86 Z groźna kontrą ruszał Widzew. Klimek ciągnięty za koszulkę przez Elitima i Kolumbijczyk ogląda żółtą kartkę.
85 Dobry odbiór Pawłowskiego, ale później poradził sobie z nim Elitim, a szkoda, bo groźnie zapowiadał się ten atak łodzian.
84 Dobrze teraz Nunes w dryblingu mija dwóch rywali. Wyłożył piłkę Pawłowskiemu przed polem karnym, ten jeszcze zgrał do Ciganiksa, ale strzał Łotysza zablokowany.
83 Faulowany Szota i zacznie Widzew.
82 Faulował jeden z widzewiaków Josue.
80 Chwilę później Pawłowski fauluje Elitima.
80 Wybija piłkę Pankov.
.
79 Rusza lewą stroną Klimek.
79 Aut dla Legii na własnej połowie.
78 Odbiór pod polem karnym rywala. Klimek zagrał miękko za plecy defensorów Legii do Pawłowskiego. Kapitan łodzian w ostatniej chwili został wypchnięty przez Augustyniaka i zacznie Hładun.
77 Zmiana w Legii. Rosołek za Guala.
77 Dzisiaj w "Sercu Łodzi" stawiło się 17 481 kibiców!
75 Boisko opuszczają Kun i Silva. W ich miejsce Hanousek i Ciganiks.
75 Genialna interwencja Żyry!
74 Dobrze pograli z prawej strony widzewiacy. Ruszył Nunes, uderzał lewą nogą, ale zrobił to za lekko. Pierwszy celny strzał widzewiaków w drugiej połowie.
73 Aut dla Widzewa na wysokości pola karnego legionistów.
73 Próbował przerzucić ciężar gry Pawłowski, ale zrobił to za mocno.
72 Odbiór Alvareza, następnie Nunes wypuszcza Rondicia, ale nie połapał się w tym napastnik Widzewa.
71 Pozbierał się defensor Legii - gramy dalej.
70 Ucierpiał przy tej interwencji Serb.
70 Teraz ruszyli z kontrą widzewiacy, ale zrobili to za wolno i w ostatniej chwili piłkę Nunesowi wyłuskał Pankov.
69 Róg dla Legii.
69 Długa piłka na Rondicia, ale Bośniak zostaje wypchnięty przez Augustyniaka i od bramki zacznie Hładun.
68 Przy piłce utrzymują się teraz widzewiacy.
67 Zawodnicy powracają na boisko i gra zostaje wznowiona.
63 Gra przerwana z powodu nadmiernego zadymienia.
62 Faulowany Pawłowski.
62 "Pod Zegarem" szykuje się kolejny pokaz machajek wraz z pirotechniką!
61 Wybija piłkę Żyro.
61 Przy piłce Legia.
60 Nabija Urbańskiego Zieliński i od autu Widzew.
59 I to koniec występu dla Słoweńca. Kramera zastępuje Urbański.
58 Na murawę bez kontaktu z rywalem siada Kramer. Piłkarz Legii potrzebuje pomocy medycznej.
58 Piłka wyszła za boisko i od bramki zacznie Gikiewicz.
57 Róg dla Legii po interwencji Zielińskiego.
57 Kibice Widzewa do oprawy dołożyli fajerwerki!
56 Przeciskał się w polu karnym Kapustka, ale został powstrzymany.
56 Interweniuje Silva. Aut dla Legii.
55 Silva zagrał w największy tłok do Klimka i młodzieżowiec nie poradził sobie z rywalem na plecach. Przy piłce Legia.
55 Świetny odbiór Silvy i rusza Widzew!
54 Nic z tego nie wyniknęło.
54 Próbował przewrotką Kramer, ale powstrzymał go Żyro. Uderzał jeszcze z woleja Gual, ale dobrą interwencją popisał się "Giki". Róg dla rywali.
54 Kolejna oprawa, tym razem już tylko na trybunie D. Przedstawia ono oko najprawdopodobniej smoka. Na dole widnieje napis: "I SEE FIRE...".
52 Faulowany pod polem karnym Widzewa jeden z piłkarzy Kosty Runjaicia.
52 Dobrze minął dwóch rywali Zieliński, podał do Nunesa, ale Portugalczyk zamiast prosto odegrać piłkę, to próbował robić to piętką. Niestety nieskutecznie.
51 Faulowany Alvarez.
51 Dobrze wypchnięci legioniści i bez żadnego zagrożenia piłka opuszcza boisko. Wznowi Gikiewicz.
50 Klimek próbował przedryblować Pankova, ale Serb był górą w tym pojedynku.
49 Źle rozegrali to legioniści i zacznie Gikiewicz.
49 Przy piłce Legia.
49 Z powtórek widzimy, że arbiter podjął dobrą decyzję - Pawłowski nie był w tej sytuacji faulowany.
48 Dopiero teraz kapitan łodzian wstał z boiska. Wznawiamy grę.
48 Teraz gra przerwana - Pawłowski nie podnosi się z murawy.
48 Pawłowski wzięty w kleszcze, zwija się z bólu kapitan łodzian, ale sędzia Marciniak puszcza grę.
47 Od autu na połowie Widzewa zaczną goście.
46 Faulowany Nunes.
46 Kibice Legii zaczęli drugą część od pirotechniki i kilku machajek.
46 Zaczynamy drugą połowę!
PRZERWA Przy linii bocznej stoi tylko Paweł Zieliński, który zastąpi Lirima Kastratiego.
PRZERWA Legioniści wrócili z szatni, Widzewa na razie brak.
PRZERWA Na trybunie "Pod Zegarem" wiszą flagi: "ŻYRARDÓW", "RAWA MAZOWIECKA", "SKIERNIEWICE", "WIDZEW ŁÓDŹ SOCHACZEW", "ŁOWICZ", "STARY WIDZEW", "GÓRNA", "ŚRÓDMIEŚCIE", "BAŁUTY", "WALCZYSZ WIDZEW", "RTS", "YWNWA", "WARSZAWA", "ULTRAS WIDZEW".
PRZERWA Dzisiaj na "Długiej" wywieszono flagi: "ROBOTNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE", "DUMA POLSKI WIDZEW ŁÓDŹ", "ET", "WIDZEW ŁÓDŹ WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY", "RUCH CHORZÓW", "TYLI PDW".
PRZERWA Nic nie wyniknęło z tego dośrodkowania. Do przerwy w klasyku Widzew Łódź remisuje z Legią Warszawa 0:0.
45+2 Faulował jeden z widzewiaków i rzut wolny dla Legii.
45+1 Sędzia Marciniak doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.
45 Źle przyjął piłkę na połowie rywala Kastrati i ratował się wślizgiem Kosowianin. Zostaje napomniany kartonikiem.
45 Dobrze wyszli spod pressingu łodzianie i ruszają z kontrą!
44 Świetnie teraz w dryblingu Klimek! Zwiódł trzech rywali i znalazł sobie miejsce do dośrodkowania piłki. Tam był Rondić, który oddawał strzał przewrotką! Obronił ten strzał Hładun.
43 Za mocny przerzut Żyry do Silvy. Od autu Legia.
43 Kolejne złe zagranie kapitana Legii. Zacznie Widzew.
42 Aut dla Legii.
42 Dogrywał w stronę Rondicia Silva, ale spokojnie interweniuje Hładun.
41 Prosto pod nogi rywala wrzucił piłkę Silva... Na szczęście dalej utrzymujemy się przy futbolówce.
41 Zły przerzut Josue i od autu Widzew.
40 Chcąc wywalczyć róg, faulował Rondić.
40 Dobra interwencja Żyry i aut dla czerwono-biało-czerwonych.
39 Strata Silvy, ale aut dla łodzian.
38 Za mocno zagrywał Ribeiro i od bramki zacznie golkiper Widzewa.
38 Złe teraz rozegranie piłki i aut dla Legii.
37 Nic z tego nie wyniknęło. Od bramki zacznie Gikiewicz.
36 I drugi korner.
36 Dośrodkowywał Kapustka, ale blokował to Alvarez. Róg dla "Wojskowych".
35 Dziwny pomysł Kastratiego i strata.
35 Później widzewiacy dostali się w pole karne, ale bez fajerwerków. Piłkę przechwyciła Legia.
34 Świetnie zagrał Pawłowski do Rondicia na wybieg. Bośniak popracował ciałem i wywalczył aut.
.
33 Strata i przy piłce już widzewiacy.
33 Przy piłce Legia.
32 Duży chaos, z którego wynika kontra widzewiaków. Niestety interweniował Augustyniak.
32 Strata Kastratiego i z kontratakiem rusza Legia.
31 Nic z tego nie wyniknęło, ale dalej widzewiacy utrzymują się przy piłce.
30 Ależ było groźnie! Dogrywał Nunes do Klimka, ale interweniował Wszołek. Wahadłowy Legii wybił piłkę pod nogi Pawłowskiego. Kapitan Widzewa przyjął piłkę, uderzył, ale został zablokowany. Mamy róg.
29 Aut dla widzewiaków.
29 Wydawało się, że łodzianie dobrze wyszli spod pressingu, ale jednak wyszli za linię boczną. Aut dla rywali.
28 Od autu na wysokości własnego pola karnego zacznie Widzew.
27 Wszedł w drybling Kun i świetnie minął minął jednego rywala. Zagrał do Nunesa, a Portugalczyk dogrywał w pole karne. Rondić niestety nie sięgnął piłki głową i ta spadła obok prawego słupka bramki Hładuna.
26 Strata, choć szybko odzyskują widzewiacy.
26 Teraz przy piłce łodzianie.
25 Prześcignął Kastratiego Morishita, wyłożył piłkę Gualowi Japończyk, ale napastnik warszawskiej Legii uderzał nad bramką.
25 Od tyłu konstruują swój atak goście.
23 Uderzał Josue, ale wysoko nad bramką.
22 Świetny wślizg Szoty. Ucierpiał przy tym widzewski defensor.
22 Faulował Silva.
22 Teraz spory chaos na połowie rywala. Kilka odbiorów widzewiaków, ale ostatecznie legioniści wychodzą spod tego nacisku.
20 Zagrywał ręką zawodnik Legii i od rzutu wolnego zaczną widzewiacy.
.
20 Pozbierał się defensor Legii i wznawiamy grę.
19 Na murawie dalej leży Portugalczyk.
18 Świetny odbiór Żyro, ale później wyniknęło nieporozumienie między nim a Alvarezem, co poskutkowało faulem na Ribeiro.
18 Dobrze zagrał Gikiewicz górą na Klimka. Skrzydłowy od głową przedłużył podanie do Pawłowskiego. Kapitan podprowadził piłkę pod pole karne, zagrał do Rondicia, ale Bośniaka uprzedził obrońca.
17 Przechwytują widzewiacy i mamy aut na połowie rywala.
16 Faulował w polu karnym jeden z czerwono-biało-czerwonych.
16 Odbiór Kuna i znów ruszają widzewiacy. Piłka do prawej do Klimka. Młodzieżowiec zszedł na lewą nogę, lecz uderzał zbyt lekko. Mamy róg.
15 Aut dla Legii pod trybuną C w okolicach linii środkowej.
15 Złe rozwiązanie i widzewiacy oddają piłkę.
14 Teraz odbiór w środku pola i szybko rusza Widzew. Dogrywał Kastrati w pole karne, a wybijał Augustyniak. Róg dla gospodarzy.
14 Przeciągnięte dośrodkowanie Morishita, ale przy piłce dalej goście.
13 Aut dla Widzewa na połowie rywala.
13 Uderzał głową Wszołek, ale znów łapie Gikiewicz.
12 I drugi korner.
11 W drugą stronę ruszyła Legia i groźnie uderzał Gual. Na szczęście po nodze Szoty i róg dla rywali.
11 Szybka kontra widzewiaków, ale Augustyniak zatrzymuje te akcje.
10 Sprytnie chciał to zrobić Kastrati. Wywalczył aut.
9 Bramka dla Legii. Na szczęście Morishita był na spalonym i bramka nie zostaje uznana.
9 Faulował Silva. Wyglądało to groźnie.
8 Dobrze wypychają rywali widzewiacy. Na razie gramy bardzo odważnie i agresywnie. Może się to podobać kibicom.
7 Dośrodkowywał Morishita, ale pewnie łapie Gikiewicz.
6 Szybki odbiór w środku pola widzewiaków, ale próba szybkiego ataku nie powiodła się. Aut dla gości.
5 Faul Rondicia na Augustyniaku pod polem karnym rywala.
.
5 Strata Silvy i od autu Legia.
5 Szybko pozbyła się piłki Legia i akcje od tyłu konstruuje Widzew.
4 Świetne zagranie Gikiewicza do Klimka, ale młodzieżowiec nie opanował piłki. Szkoda.
4 Nic z tego nie wyniknęło, ale dalej przy piłce utrzymują się podopieczni Daniela Myśliwca.
3 Sprytnie chciał podań Silva do Klimka, ale połapał się w tym defensor Legii. Róg dla gospodarzy.
2 Faulowany widzewiak w środku pola, od rzutu wolnego zacznie Widzew.
2 Drodzy Państwo, szkoda, że nie możecie zobaczyć flag, które są na KAŻDYM widzewskim sektorze. Świetna robota Ultras Widzew!
1 Od razu rusza Legia, uderza głową Gual, ale interweniuje Gikiewicz i róg dla gośći.
1 Zaczynamy!
PRZED MECZEM Świetnie wyglądają te wyjątkowe, widzewskie stroje!
PRZED MECZEM Wspomniana kartoniada układa się w napis: "ULTRAS WIDZEW".
PRZED MECZEM Całemu przedsięwzięciu towarzyszą tysiące oklasków, kartoniada na trybunie C wraz z piortechniką!
PRZED MECZEM Rozpoczyna się "Taniec Eleny", a w jego rytm wychodzą piłkarze obu zespołów. Kapitanami Bartłomiej Pawłowski i Josue.
PRZED MECZEM Rozpoczyna się tradycyjne odliczanie od dziesięciu, któremu towarzyszy rytm bicia serca, a to oznacza jedno - czas na przedstawienie jedenastki Widzewa Łódź!
PRZED MECZEM Pora na przedstawienie obu jedenastek. Na początek skład Legii.
PRZED MECZEM Do szatni zbiegli również widzewiacy. Za dziesięć minut rozpocznie się klasyk!
PRZED MECZEM Pamiątkową koszulkę wzorowaną na tą z sezonu mistrzowskiego odebrał Piotr Szarpak!
.
PRZED MECZEM Zawodnicy Legii schodzą już z rozgrzewki. Za kwadrans rozpocznie się to spotkanie!
PRZED MECZEM Do rozgrzewki dołączają piłkarze Legii Warszawa. Można było się spodziewać ciepłego przywitania od kibiców czerwono-biało-czerwonych ;).
PRZED MECZEM Na murawie meldują się podopieczni Daniela Myśliwca. Rozpoczyna się rogrzewka.
PRZED MECZEM Na rozgrzewce pojawili się już golkiperzy obu zespołów.
PRZED MECZEM Witamy Was już z "Serca Łodzi"! Za niecałą godzinę odbędzie się polski Klasyk!
.
PRZED MECZEM Mecz zacznie się o godzinie 17:30 w „Sercu Łodzi”. Na trybunach zjawi się na komplet fanów, nie zabraknie na nich także przedstawicieli Redakcji WTM, którzy przeprowadzą dla Was tradycyjną Relację LIVE. Zawody będzie można śledzić na antenie Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra, za to komentarza z nich wysłuchać w rozgłośniach RadioWidzew.pl oraz Widzew.FM.
PRZED MECZEM To już dziś, kolejny ligowy klasyk! Po raz siedemdziesiąty czwarty zmierzą się dziś bowiem piłkarze Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Gospodarze będą chcieli przerwać swoją bardzo długą serię bez zwycięstwa. Czy teraz im się to w końcu uda?