1
45+1' Imad Rondić
56' Fran Alvarez
86' Antoni Klimek
75' Jewgienij Szykawka
.
KONIEC Tak jest! RTS z trzecim meczem bez porażki z rzędu. Widzew Łódź dosyć pewnie pokonuje Koronę Kielce 3:1. Bramki dla łodzian strzelali Rondić, Alvarez i Klimek.
90+5 Dogrywał mocno w pole karne Ciganiks, gdzie był Terpiłowski, ale ten najpierw zablokowany, a później nad bramką z bardzo bliskiej odległości.
90+4 Aut dla Widzewa na własnej połowie.
.
90+3 Uderzał z rzutu wolnego Forsell, ale bardzo niecelnie. Zacznie Gikiewicz.
90+2 Sędzia Jakubik doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.
90 Terpiłowski za Nunesa w Widzewie i Bąk za Szykawkę.
90 Hofmeister odwdzięczył się Sanchezowi i dostaje żółtą kartkę za identyczny faul.
90 Ruszył teraz pewnie Żyro, ale jego podanie pod polem karnym rywala niecelne.
89 Naprawdę przepiękny gol Klimka z samego rogu pola karnego. Widzew prawdopodobnie zamknął już ten mecz.
88 Trzeba odnotować jeszcze dobry odbiór Kuna w środkowej strefie, który zapoczątkował tę akcję.
87 Przed chwilą Antoni Klimek zmarnował swoją okazję, kiedy źle przyjmował w polu karnym. Szybko się zrehabilitował. Z lewej strony zszedł do środka na prawą nogę, huknął z dystansu i słabszą nogą pokonał Dziekońskiego!
86 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
86 Dzięki temu łodzianie utrzymali się przy piłce.
85 Dobrze zagrał pędzący Klimek z prawej strony do środka, później Silva do lewej do Sancheza, a ten nie mający możliwości zagrania, inteligentnie spowolnił tę akcję.
85 Szybko ruszyli z kontrą widzewiacy 4 na 2.
84 Korner dla Korony.
83 Aut dla gości na wysokości pola karnego widzewiaków.
83 Rozgrywają spokojnie od tyłu podopieczni Daniela Myśliwca.
82 Zejście Pawłowskiego oznacza, że opaska kapitańska wylądowała na ramieniu Marka Hanouska.
82 Potrójna zmiana w Widzewie. Kun za Alvareza, Kerk za Pawłowskiego i Silva za Kastratiego.
81 Róg dla gości.
81 Dał się oszukać Ciganiks Trejo. Ten zagrał do kolegi z drużyny, a ten zmarnował dobrą okazję. Dobra obrona Gikiewicza.
80 Piłka na wbiegającego Sancheza, ale uprzedził go obrońca.
79 Aut dla Widzewa na połowie rywala.
78 Faulował teraz Sanchez Hofmeistera. Hiszpan ukarany żółtą kartką.
77 Dał się ograć Kastrati Konstantynowi. Młodzieżowiec dograł w pole karne, a tam wjechał Szykawka, który niemalże na pustą bramkę wpakował piłkę do siatki.
76 Dzisiaj w "Sercu Łodzi" zasiadło 17 126 kibiców!
75 2:1...
75 Teraz w polu karnym zgrywał Sanchez do Nunesa, ale jego strzał broni z lekkimi problemami Dziekoński.
75 Celny strzał gości, ale pewnie broni "Giki".
74 Faul Sancheza.
74 Błąd Kastratiego. Źle obliczył tor lotu piłkę i ta przeleciała nad nim.
72 Zmiany w obu zespołach. Forsell za Błanika i Sanchez za Rondicia.
71 Groźnie nabiegał Rondić, uderzył głową, ale nad bramką.
71 Kolejny róg.
70 Dobrze zapowiadająca się kontra zmarnowana. Strzał Nunesa zablokowany i mamy róg.
70 Świetne sceny w "Sercu Łodzi". Piękna pogoda, 2:0, pełny stadion, który wspólnie bawi się "cztery trybuny"!
68 Złe dośrodkowanie i zacznie golkiper gości.
68 Faulowany przy chorągiewce jeden z widzewiaków. Mamy teraz taki "mini" rzut rożny.
67 Przed chwilą był zmuszony do wyjścia z bramki Gikiewicz. Bramkarz dotarł niemalże do połowy boiska. Później niecelnie podawał i napędził stracha kibicom. Na szczęście nic się nie wydarzyło.
67 Odbiór Pawłowskiego w środku pola.
66 Prawą stroną ruszają widzewiacy, choć ich atak wstrzymany.
65 Dobrze dogrywał Pawłowski w stronę Rondicia, ale jego podanie ostatecznie zablokowane. Szkoda.
64 Strata Trejo i rusza Widzew.
64 Teraz duży chaos, z którego ostatecznie uderza Nunes, ale jego strzał zablokowany.
63 Teraz błąd Pawłowskiego. Kapitan łodzian mógł wcześniej podać do jednego z kolegów z drużyny, ale wszedł w drybling i stracił piłkę.
62 Aut dla gości.
62 Dobry pressing Nunesa i zmuszony do dalekiego wybicia Dziekoński.
62 Zaczniemy od bramki.
61 Szybko odzyskali piłkę widzewiacy, ale ich atak również zatrzymany.
61 Strata Kastratiego i rusza Korona.
.
60 Róg dla gości, ale nic z tego nie wyniknęło. Zacznie Gikiewicz.
58 W między czasie zmiany. Na boisku pojawili się Trejo i Konstantyn w miejsce Dalmau i Podgórskiego.
58 Fran Alvarez podszedł do rzutu wolnego i bezpośrednio uderzył na bramkę Dziekońskiego, mimo bardzo ostrego kąta. Hiszpan mocno strzelił i wpakował piłkę do siatki. Mamy 2:0!
57 COOOO ZA GOOOOOOOOOOOOOL
56 Faulowany przy linii końcowej kapitan łodzian.
55 Źle rozegrali tę kontrę widzewiacy. Za późno podawał Rodnić, a potem źle przyjmował Klimek. Szkoda.
54 Piłka wybita przed pole karne, a tam był Ciganiks, który źle uderzał. Wznowi bramkarz gości.
54 Mają widzewiacy szansę dośrodkować piłkę w pole karne z tego rzutu wolnego. Może być groźnie.
54 Faulowany Ciganiks.
53 Od bramki wznowi golkiper gospodarzy.
53 Dobra podanie na wybieg zewnętrzną częścią stopy Fabio Nunesa. Dogrywał w pole karne Klimek, ale został zablokowany i piłkę złapał Dziekoński.
50 Uderzał z woleja zza pola karnego Remacle, ale obok bramki. Zacznie "Giki".
50 Strata Kastratiego, ale szybko odzyskał piłkę i wybił ją na aut. Dobra decyzja.
49 Teraz nic z tego nie wyniknęło i zacznie Gikiewicz.
49 Jeszcze jeden róg dla Korony.
48 Groźnie uderzał głową jeden z rywali i opuszkami palców wybronił to uderzenie Gikiewicz. Kolejny róg.
48 Róg dla gośći.
46 Od tyłu grają widzewiacy.
46 Rozpoczynamy drugie czterdzieści pięć minut!
PRZERWA Natomiast na trybunie "Pod Zegarem" wywieszono flagi: "OPOCZNO", "WIDZEW", "PIOTRKÓW", "FC KOŃSKIE", "SKARŻYSKO", "KONSTANTYNÓW", "WSCHÓD", "OJ", "GÓRNA", "BAŁUTY", "WALCZYSZ WIDZEW", "CHOJNY", "YWNWA", "RTS", "FANATICS".
PRZERWA Dzisiaj na "Długiej" wywieszono flagi: "ROBOTNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE", "WIDZEW ŁÓDŹ WŁADCY MIASTA WŁÓKNIARZY", "ET", "DUMA POLSKI WIDZEW ŁÓDŹ", "RUCH CHORZÓW", "TYLI PDW".
PRZERWA Sędzia Jakubik skończył właśnie pierwszą połowę. Widzew Łódź wygrywa z Koroną Kielce 1:0.
45+3 Bramka uznana! Widzew prowadzi 1:0!
45+2 Mamy jeszcze interwencję VAR...
45+2 Bardzo dobrze prawą stroną ruszył Alvarez. Hiszpan dograł w pole karne po ziemi, a tam nabiegał Rondić, który wpakował piłkę do bramki!
45+1 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
45+1 Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu pierwszej połowy.
44 Od bramki wznowi grę Gikiewicz.
43 Bardzo dobry pomysł Pawłowskiego. Przyjął piłkę w powietrzu pod polem karnym i z "krótkiej nogi" uderzył na bramkę Dziekońskiego. Niewiele zabrakło, a piłka wpadłaby za kołnierz bramkarza Korony.
42 Świetnie wyłuskał piłkę spod nóg koroniarza Żyro!
41 I kolejny. Parę metrów dalej od własnej bramki.
41 Aut dla Widzewa pod własnym polem karnym.
40 Aut dla Korony. Wpadka sędziego, bo ewidentnie ostatni piłkę dotknął Szykawka.
38 Faulowany przez Błanika Żyro.
38 Rozgrywają widzewiacy.
37 Wybrzmiało właśnie głośne "WSZYSCY DO CHORZOWA". Zachęcamy wszystkich do zakupu biletów. Szykuje się największy wyjazd w historii Ekstraklasy - nie może Was zabraknąć.
36 Znów dobrze interweniuje Ciganiks.
35 Wybija Ciganiks. Przy piłce cały czas goście.
34 Wrzut w pole karne, ale nic z tego nie wyniknęło.
34 Wybija na aut Szota.
33 Od tyłu swoją akcję rozgrywa Korona.
33 Po krótkiej przerwie sędzia Jakubik nakazuje grać dalej.
32 Było bardzo stykowo i interweniuje teraz VAR. Sprawdzany jest rzut karny dla gości.
31 Wypiąstkował piłkę Gikiewicz. Duże zamieszanie w polu karnym i jeden z zawodników gości uderzył w poprzeczkę! Było groźnie.
30 Korner dla gości.
30 Dobrze ruszył Szota. Zagrał między zawodników Korony do Pawłowskiego, ten od razu do wybiegającego Rondicia. Wydawało się, że był faulowany w polu karnym Bośniak, ale wcześniej został złapany na spalonym. Szkoda.
29 Zszedł do środka Klimek, uderzył z dystansu, ale wysoko nad bramką. Zacznie Dziekoński.
28 Faulował Klimek.
27 Strata Rondicia. Ruszyła Korona, ale ich atak przerwany - faulował jeden z widzewiaków.
27 Aut dla gości na własnej połowie.
26 Dogrywał Ciganiks, ale spokojnie łapie piłkę golkiper Korony.
26 Dobry pressing Nunesa. Odzyskujemy piłkę.
25 Aut dla Widzewa. Znów gra przerwana. Tym razem ucierpiał Szota.
25 Lewą stroną ruszyła Korona, ale interweniuje Kastrati.
24 Ciekawa sytuacja przy linii bocznej. Jacek Podgórski w tej krótkiej przerwie zmienił szybko obuwie ;).
23 Gra przerwana. Na boisku leży Błanik.
.
23 Dobre dośrodkowanie, ale nie zdołał dołożyć nogi Hanousek.
22 Spory tłok przy linii bocznej i faulowany jeden z widzewiaków.
21 Przeciął podanie Hanousek i w posiadaniu piłki Widzew.
20 Złapał piłkę Dziekoński. Nic z tego nie wyniknęło.
20 Dośrodkowywał Ciganiks, ale był blokowany. Kolejny korner dla gospodarzy.
18 Faulowany Żyro.
18 Pewnie łapie Gikiewicz. Szybko próbował wznowić golkiper, ale przeszkadzał mu w tym Kwiecień. Rzut wolny dla łodzian.
17 Rzut wolny dla Korony. Będą zagrywali w pole karne.
16 Faulował Pawłowski. Obyło się bez kartki.
.
16 Wybijał Dziekoński, ale piłka do niego wróciła. Wybił głową Kastrati.
15 Uderzał Szota, niewiele nad bramką.
15 Ależ świetny drybling Klimka! Pokręcił defensorem rywali, uderzał z rogu pola karnego i musiał interweniować Dziekoński. Mamy róg.
14 Znów bezskutecznie. Wybijał Kastrati.
13 Wydaje się, że faulowany był Żyro, ale sędzia uważa inaczej i od rzutu rożnego zacznie Korona.
13 Strata Klimka, szkoda.
12 Kolejne dogranie, ale teraz dobrze interweniuje Żyro.
12 Wybija Ciganiks.
11 Blokował dośrodkowanie Błanika Żyro i róg dla gości.
11 I jeszcze jeden.
10 Aut dla Korony pod własnym polem karnym.
10 Nic z tego nie wyniknęło, ale dalej utrzymujemy się przy piłce.
9 Ruszył Żyro między kilku rywali. Piłka szczęśliwie się poodbijała i obrońca wpadł w pole karne. Zagrał do Pawłowskiego, ale ten nie wykorzystał okazji. Mamy róg.
8 Powoli grają łodzianie, ale teraz przyspiesza Ciganiks.
7 Ruszają goście, zapowiadało się groźnie, ale nic z tego. Był spalony.
6 Przerzut Szoty do Kastratiego, ten dośrodkował w pole karne, a tam z woleja uderzał Pawłowski. Dobrze interweniował Dziekoński, ale wcześniej kapitan Widzewa pomógł sobie ręką. Zaczną goście.
4 Przy piłce teraz Widzew. Powoli konstruują swój atak gospodarze.
4 Teraz zamieszanie pod polem karnym gości, ale wybijają koroniarze.
3 Dośrodkowywał Nunes, uderzał Hanousek, ale wysoko nad bramką. Zacznie Dziekoński.
3 Ależ akcja łodzian! Świetnie przejął bezpańską piłkę Kastrati. Podał przed pole karne do Nunesa, a ten miękko dośrodkowywał w pole karne. Nie sięgnął piłki Rondić, ale mamy jeszcze rzut rożny.
2 Faulowany teraz Klimek.
1 Faulowany Żyro. Zacznie Gikieiwcz.
1 Aut dla Korony.
1 Ruszamy!
PRZED MECZEM Arbitrem głównym tego spotkania jest Krzysztof Jakubik. W wozie VAR zasiedli Paweł Raczkowski i Adam Kupsik.
PRZED MECZEM Kapitanami obu zespołów są Bartłomiej Pawłowski i Miłosz Trojak.
PRZED MECZEM I są!
PRZED MECZEM Rozpoczął się "Taniec Eleny" za chwilkę na boisku pojawią się zawodnicy obu drużyn!
PRZED MECZEM Rozpoczyna się tradycyjny rytm bicia serca i odliczanie od dziesięciu, a to oznacza jedno. Pora na przedstawienie wyjściowej jedenastki łódzkiego Widzewa!
PRZED MECZEM Czas na przedstawienie obu jedenastek. Na pierwszy ogień - Korona Kielce.
PRZED MECZEM Zawodnicy przed chwilą zbiegli do szatni. Za nieco ponad dziesięć minut rozpocznie się spotkanie między Widzewem Łódź a Koroną Kielce.
PRZED MECZEM I jeszcze jedna nagroda! Pamiątkową koszulkę z okazji rozegrania stu meczów ligowych odebrał Marek Hanousek.
PRZED MECZEM Kolejną nagrodę odebrał Fran Alvarez, który został zawodnikiem meczu spotkania z Legią Warszawa!
PRZED MECZEM Noah Diliberto odebrał właśnie nagrodę za bramkę miesiąca. Chodzi o gola na 3:1 strzelonego Górnikowi Zabrze.
PRZED MECZEM Jeśli chodzi o to, kto może pomóc Koronie z ławki poza dwoma wcześniej wymienionymi graczami, to należy wymienić Czyżyckiego, który i tak mało gra oraz Konstantyn - młodzieżowiec, który dostaje coraz więcej szans od Kamila Kuzery.
PRZED MECZEM Co ciekawe, Korona po raz pierwszy w tym sezonie zacznie od pierwszej minuty z dwoma napastnikami z przodu.
PRZED MECZEM Na rozgrzewce pojawili się właśnie zawodnicy Korony Kielce. Wszyscy piłkarze na plecach mają napisane "Nono". Jeden z najważniejszych piłkarz kielczan na jednym z ostatnich treningów zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.
PRZED MECZEM Ławka gości też nie wygląda najlepiej. Pojawił się na niej niedawno ściągnięty Forsell i jego forma jest dużym znakiem zapytania. W kadrze jest również Danny Trejo, który wrócił do zdrowia, ale nie jest gotowy na pełne 90 minut.
PRZED MECZEM W Koronie doszło do dwóch zmian. Z powodu urazów nie wystąpią dzisiaj Malarczyk i Nono. Zastąpią ich Dalmau i Kwiecień.
PRZED MECZEM W składzie widzewiaków doszło do jednej zmiany względem poprzedniego meczu. Zielińskiego zastąpił Kastrati.
PRZED MECZEM Witamy Was już z "Serca Łodzi"!